ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Messiaen i jego uczniowie

Napisany: 2022-09-01

Messiaen i jego uczniowie

Koncert w Miejscu Pamięci Stalag VIII A

W WIRZE CZASU: MESSIAEN I JEGO UCZNIOWIE, Europejskie Centrum Pamięć • Edukacja • Kultura — Miejsce Pamięci Stalag VIII A w Koźlicach k. Zgorzelca, 8 września 2022 roku od godziny 19:30

Festiwal Łużycki (Lausitz Festival) po raz kolejny zagości w Zgorzelcu w ramach współpracy ze stowarzyszeniem Meetingpoint Memory Messiaen. W wirze czasu: Messiaen i jego uczniowie to tytuł koncertu, który odbędzie się na terenie Miejsca Pamięci Stalag VIII A. Klangforum Wien pod batutą Jamesa Bakera zaprezentuje program poświęcony spuściźnie Messiaena.
Wybór miejsca koncertu nie jest przypadkowy — Stalag VIII A to były niemiecki obóz jeniecki z czasów II wojny światowej. Właśnie w tym miejscu podczas niewoli, francuski kompozytor Olivier Messiaen skomponował i prawykonał jedno z najważniejszych dzieł muzyki kameralnej XX wieku — Kwartet na koniec czasu.

Podczas koncertu inspirację twórczością tego francuskiego kompozytora usłyszymy m. in. w widmowej muzyce Tristana Muraila oraz w muzyce ucznia Messiaena — George'a Benjamina, który w swoim dziele łączy złożoną architekturę muzyczną ze zmysłowym pięknem. Utwór Vortex temporum (Wir czasu), autorstwa rówieśnika Muraila — Gérarda Griseya, reprezentuje nowy nurt w muzyce klasycznej.

Program koncertu

  • Tristan Murail (*1947) / The Bronze Age
  • Olivier Messiaen (1908-92) / Thème et Variations na skrzypce i fortepian
  • George Benjamin (*1960) / Octet

PRZERWA

  • Gérard Grisey (1946-98) / Vortex Temporum

Koncert organizowany przez Lausitz Festival odbędzie się 8 września 2022 r. o godz. 1930 w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura – Miejsce Pamięci Stalag VIII A w Zgorzelcu. Informacje na temat sprzedaży biletów (15 € normalne, 7,50 € ulgowe) dostępne na stronie www.lausitz-festiwal.eu. W kasie wieczornej będzie możliwość zakupienia biletów w walucie polskiej.
Kontakt pod adresem tickets@lausitz-festival.eu

Źródło: Meetingpoint Memory Messiaen

Tagi: · koncert · Górne Łużyce · Zgorzelec

· lausitz-festival.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław