ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Tomek na tropie...

Napisany: 2022-10-02

Tomek na tropie...

Tomasza Mielecha utrwalanie śladów świetności Górnych Łużyc

Wystawa fotograficzna składająca się z ok. 45 fotografii wykonanych z negatywów 13×18 cm metodą kontaktową, przedstawia zachodni zakątek Gór Izerskich i Pogórza Izerskiego. Wspólnym mianownikiem serii zdjęć jest zanikanie: zabytków, kościołów, cmentarzy, domów, a nawet całych miejscowości. Tomasz Mielech odczytał i udokumentował po nich ślady, wciąż widoczne, a pamięć o nieistniejących już miejscach i historie do oswojenia bądź do napisania od nowa, przekazuje w ręce kolejnych tropicieli.

Wystawa to kontakt ze sztuką fotografii na najwyższym poziomie. Treść i forma fotografii znakomicie współgrają. Zmusza do zastanowienia się nad kulturową konsekwencją ludzkie (nie)działania, a zarazem dopisuje kolejny rozdział do wielkiej czerwonej księgi straconego.

Tomasz Mielech należy do Związku Polskich Artystów Fotografii. Znany jest, nie tylko jeleniogórzanom, z rozmaitych form aktywności: jako kurator i organizator wystaw fotografii, prowadzący Galerię KORYTARZ oraz Jeleniogórską Szkołę Fotografii, prowadzący kursy fotograficzne i organizator Biennale Fotografii Górskiej, a zarazem dwukrotnym jego laureat. Twórczość fotograficzna Mielecha odbiega od popularnych obecnie form obrazowania, bowiem artysta preferuje klasyczną fotografię, wykonywaną za pomocą kamer wielkoformatowych, gdzie obraz fotograficzny powstaje na materiale światłoczułym.

ŚLADAMI PAMIĘCI. Wystawa w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze od 5 października '22

Na wernisaż wystawy ŚLADAMI PAMIĘCI zapraszają 5 października od godz. 17 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Jeleniogórska Strefa Fotografii . Wystawa potrwa do 31 października 2022 roku.

red.

Tagi: · Jelenia Góra · wernisaż wystawy · Górne Łużyce

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław