ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Z góry  » Sznytt

Napisany: 2023-01-19

Sznytt

Linoryt i drzeworyt — tradycyjne dziedziny grafiki warsztatowej

Prace Michała Michalskiego: Pasiecznik i Świeradów

Michał Michalski — pochodzi ze Zgorzelca architekt krajobrazu zafascynowany historią, sztuką i architekturą regionu Karkonoszy i Gór Izerskich. Czas wolny przeznacza na górskie wędrówki, bieganie i przeczesywanie serwisów aukcyjnych w poszukiwaniu starych map, przewodników i książek z regionu.
W życiu zawodowym zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznych, parków i otoczenia osiedli mieszkaniowych. Ciągła praca przed ekranem komputera skłoniła go do odkrywania tradycyjnych mediów.

Prace Michała Michalskiego: Wang, Śnieżka, Samotnia, Rybenczal

Od dwóch lat zajmuje się grafiką warsztatową — linorytem i drzeworytem. Jego twórczość utrzymana jest w prostej formie ujętej w ograniczone ramy kolorystyczne. Tematyka prac obejmuje szeroko pojęty pejzaż górski — architekturę oraz faunę i florę Karkonoszy. Nierzadko jego ciekawski kot Rubens macza swoje pazury w farbie do odbitek.
Inspiracje czerpie z surowego, pełnego kontrastów górskiego krajobrazu. Kapryśna pogoda, szorstka faktura granitowych kamieni na szlaku, ale też piękne widoki i mroźna noc podczas pełni księżyca pod Śnieżką — to wszystko zawiera się w jego pracach.
Duży wpływ na rozwój jego twórczości miały dzieła niemieckich pejzażystów działających w Karkonoszach na początku XX wieku.

Prace Michała Michalskiego można zobaczyć na Instagramie, profilu na Facebooku oraz w lokalnych galeriach i sklepach z pamiątkami.

red.

Tagi: · Świeradów-Zdrój

· stacjakultury.swieradowzdroj.pl/

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław