ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Czytelnictwo vs. nieczytanie 2:0

Napisany: 2023-02-09

Czytelnictwo vs. nieczytanie 2:0

Miejska Biblioteka Publiczna w Szklarskiej Porębie stale krzewi czytelnictwo

Miejska Biblioteka Publiczna w Szklarskiej Porębie kolejny raz wzięła udział w Narodowym programie rozwoju czytelnictwa 2.0. Wzmacnia on biblioteki publiczne jako lokalne ośrodki życia społecznego, a przez to poprawia czytelnictwo w Polsce. Biblioteki, zwłaszcza w małych miastach i na wsiach mają wielkie znaczenie w dostępie do kultury i wiedzy. Bowiem Internet i telewizja to nie wszystko.
W ubiegłym roku wsparcie programu umożliwiło wzbogacenie księgozbioru szklarskoporębskiej biblioteki o ciekawe książkowe i audiobooki.

Wielka książka dla małego człowieka

Miejska biblioteka od kilku lat korzysta też z programu Mała książka — wielki człowiek, kierowanego do dzieci 6/7—letnich. Zachęca rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko u progu szkoły, odwiedzając bibliotekę otrzymuje w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
Zawiera książeczkę "Pierwsze czytanki dla...", dostosowaną do wieku małego czytelnika, a jednocześnie spełniająca najwyższe standardy projektowania pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. Zaś Karta Małego Czytelnika zachęca do częstych wizyt w bibliotece. Każde wypożyczenie książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu — imienny dyplom potwierdzający czytelnicze zainteresowania.

Dzięki akcji dziecko utrwala sobie drogę do czytelniczego wszechświata i staje się pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Broszura informacyjna przypomni o kolosalnej wadze czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
W tym roku biblioteka przyznaje również wyprawki dla dzieci ukraińskich, w języku ukraińskim i polskim.

Legimi — biblioteka w kieszeni

Od bieżącego roku czytelnicy biblioteki w Szklarskiej Porębie mogą uzyskać dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów — beletrystyki i literatury faktu, udostępnianych przez internetową wypożyczalnię Legimi.

Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie / tablecie / komputerze lub w e-czytniku (za wyjątkiem Kindle'a). Oczywiście bezpłatnie. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.
Dokładniejsze informacje o współpracy biblioteki z Legimi można uzyskać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szklarskiej Porębie przy ul. 1 Maja 12.

red.

Tagi: · Szklarska Poręba · literatura · czytanie

· biblioteka.szklarskaporeba.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław