ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Przyjdź na ciemną stronę

Napisany: 2023-04-15

Przyjdź na ciemną stronę

Zapytaj o Instytut Badań nad Zjawiskami Paranormalnymi

Spotkanie autorskie z Markétą Pilátovą Książnicy Karkonoskiej 26 kwietnia '23 od godz. 17, promujące najnowszą książkę CIEMNA STRONA

Jeleniogórska Książnica Karkonoska przy ulicy Bankowej 27 zaprasza na wiosenne spotkanie autorskie z Markétą Pilátovą. Czeska pisarka promuje swą najnowszą powieść pt. Ciemna strona.

Choć akcja rozgrywa się w XXI stuleciu, to mgliste Jesioniki zaginają czas. Szczególnie uzdrowicielom. Obdarzeni wyjątkowymi zdolnościami Mirek i Rudy, przyjmują pacjentów, badają aury, leczą dotykiem i zabawiają bywalców gospody wyginaniem łyżeczek siłą umysłu. Fach bioenergoterapeuty wydaje się ekscytujący, lecz ich życie wcale nie obfituje w niespodzianki. Do momentu, gdy trafiają na tajemniczy czarny płaszcz…
Czy dadzą się wciągnąć w grę ciemnej strony?

Markéta Pilátová znana jest w Polsce z takich książek jak Żółte oczy prowadzą do domu i Z Batą w dżungli. W najnowszej powieści odmalowuje świat ludzi, dla których hipnoza lub przemieszczanie się w czasie są czymś zwyczajnym. To świat wędrujących dusz twardo stąpających po ziemi.
Opowieść przesycona jest czeskim cosizmem i pojawia się działający niegdyś w Jesionikach Instytut Badań nad Zjawiskami Paranormalnymi.

Spotkanie 26 kwietnia '23 od godziny 17 poprowadzi znawczyni literatury czeskiej i Czech — Joanna Jagodzińska, a tłumaczenie zapewni Julia Różewicz.

Markéta Pilátová - czeska pisarka i dziennikarka, w Polsce jest już znana z dwóch powieści (źródło: Wikimedia)

Markéta Pilátová urodzona w 1973, jest autorką książek dla dorosłych i dzieci, dziennikarką, iberystką.
Ukończyła romanistykę (j. łaciński, hiszpański i portugalski) oraz historię na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu. Pracowała tamże jako asystentka, była też lektorką na slawistyce w hiszpańskiej Grenadzie i kierowała działem zagranicznym tygodnika Respekt.
Pięć lat spędziła w Brazylii i Argentynie ucząc czeskiego dzieci czechosłowackich emigrantów. Pracowała też w dziale kultury praskiego Instytutu Cervantesa. Publikuje eseje, opowiadania, reportaże i recenzje w czeskich pismach.

Jako pisarka zadebiutowała w roku 2007 powieścią Żółte oczy prowadzą do domu. Wydała pięć powieści, zbiór poetycki oraz kilkanaście książek dla młodszych czytelników. Jest laureatką nagrody Zlatá Stuha przyznawanej najlepszym publikacjom dla dzieci i młodzieży. W twórczości wplata wątki iberoamerykańskie. Mieszka w Velkich Losinach u stóp Jesioników, gdzie umiejscowiła akcję najnowszej powieści.

CIEMNA STRONA (Senzibil) Markéta Pilátová

Ciemna strona (tytuł oryginalny Senzibil) Markéta Pilátová
Przełożyła Agata Wróbel
Wydanie pierwsze wydawnictwa Afera zawiera 368 stron w formacie 130×205 mm w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, ukazało się 15 marca '23 we Wrocławiu. Kosztuje w sprzedaży detalicznej 42,99 zł.

red., źródło KK

Tagi: · książka · spotkanie autorskie · Książnica Karkonoska

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drukarki do kodĂłw kreskowych montaż haków holowniczych safari Kenia sprzątanie Wrocław