ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Bezpiecznie w górach

Napisany: 2023-04-24

Bezpiecznie w górach

Majówka z leśnikami w Świeradowie

Nadleśnictwo Świeradów zaprasza w sobotę 29 kwietnia '23 do wspólnej inauguracji majowego świętowania

Nadleśnictwo Świeradów zaprasza w najbliższą sobotę 29 kwietnia '23 na start dłuuugiego weekendu majowego — akcję Majówka z leśnikami • bezpiecznie w górach.

Nadleśnictwo Świeradów od 10 lat organizuje otwarte majówki dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających Świeradów-Zdrój w czasie długich weekendów majowych.

Ponieważ tegoroczny weekend pierwszomajowy rozpoczyna się już 29 kwietnia, jest to świetny dzień na rozpoczęcie sezonu turystycznego również w lesie.
Organizatorzy szczególny nacisk kładą na bezpieczeństwo, m. in.: jak zachowywać się w lesie, jak bezpiecznie korzystać z gór, jak udzielić pierwszej pomocy, itp.

Leśnicza majówka podzielona będzie na dwie części. W pierwszej od rana ruszają wycieczki z leśnikami do lasu. Oprócz walorów krajobrazowych, uczestnicy zaznają leśnej edukacji i rozmaitych pokazów w terenie. Pierwsza to wyjście na Stóg z przewodnikiem sudeckim i leśnikami. Na górze będzie pokaz straży leśnej i prelekcją nt. bezpieczeństwa w lesie. Druga wycieczka z leśnikami wyruszy na ścieżkę edukacyjną Zajęcznik, gdzie szkoleniowiec Survival Expert zademonstruje podstawy bezpiecznego survivalu dla rodzin z dziećmi.

Druga część dnia rozpocznie się o godz. 14 w dydaktycznym Ogrodzie Trzech Żywiołów przy siedzibie nadleśnictwa. Na pikniku edukacyjnym stragany warsztatowe wystawią: lwóweckie Koło łowieckie Głuszec z poczęstunkiem wyrobów z dziczyzny, lubańska Państwowa Straż Pożarna z wozem ratunkowo-gaśniczym i pokazem pierwszej pomocy, policja z prelekcjami o bezpieczeństwie, straż graniczna z pokazem umiejętności psa służbowego.
Smakołykami kusić będą lokalne gospodynie oraz foodtracki, a urozmaiceniem będą występy lokalnych zespołów ludowych: Łużyczanek, Kwisowian oraz Bogdanek.

Wstęp bezpłatny!

Szczegóły w wydarzeniu facebokowym.

Źródło: Nadleśnictwo Świeradów

Tagi: · Nadleśnictwo Świeradów · Świeradów-Zdrój · wydarzenia kulturalne

Linki: · Ziemia - woda - powietrze

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów safari Kenia sprzątanie Wrocław