ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Dodatkowe izerskie kilometry

Napisany: 2023-08-16

Dodatkowe izerskie kilometry

Jubileuszowe Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza, 14-17 września 2023 r. w Szklarskiej Porębie

Mija 20 lat od czasu, kiedy Daniel Ważyński zainicjował Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej — wyjątkową wędrówkę górskimi pasmami okalającymi Kotlinę Jeleniogórską.
D. Ważyński wraz z Mateuszem Hryncewiczem zimą 2005 roku odeszli na wieczną służbę po zejściu lawiny w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Obaj byli ratownikami Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dla upamiętnienia ich ofiary Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej od kilkunastu lat nosi imię Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza. Sportowy memoriał to pokonanie w 48 godzin 140-kilometrowej trasy przez najwyższe partie Sudetów Zachodnich. Co roku w drugi weekend września, blisko 1000 śmiałkiń i śmiałków, z kraju i zagranicy stawia temu wyzwaniu czoło.

Program PDKJ '23

Tegoroczne Przejście odbędzie się po raz dwudziesty. Z okazji jubileuszu organizatorzy wydłużyli trasę o 20 kilometrów przez Góry Izerskie. Program został też wzbogacony o kolejny punkt — w czwartek 14 września od godziny 1830, na 4 Peronie przy ulicy Dworcowej 10 w Szklarskiej Porębie odbędą się prelekcje o historii memoriału, wspominki oraz panel dyskusyjny.
Organizatorzy Fundacja Przejście Kotliny, zaprasza nie tylko zawodników i towarzyszące im osoby, ale także mieszkańców, kibiców i sympatyków.

Źródło: FPK

· przejsciekotliny.org · szklarskaporeba.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych safari Kenia sprzątanie Wrocław