ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Zagadka porwania rozwiązana!

Napisany: 2023-09-25

Zagadka porwania rozwiązana!

Sherlock Holmes z siostrą i grupą asystentów w Świeradowie

(źródło: KLM / POGRANICZE)

Poszukując porwanej hollywoodzkiej aktorki, słynny angielski detektyw pojawił się w kurorcie nad Kwisą na za sprawą lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych. W trudnym śledztwie pomogli mu wychowankowie świeradowskich Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych — jednostki organizacyjnej starostwa powiatu lubańskiego.

(źródło: KLM / POGRANICZE)

Aby rozwiązać trudną zagadkę wychowankowie placówki zmierzyli się z wieloma zadaniami. Od artystycznych poprzez praktyczne, a nawet udzielanie pierwszej pomocy. Dzięki zebranym poszlakom i dowodom śledztwo zakończyło się sukcesem. Po odnalezieniu zaginionej aktorki cała ekipa w nagrodę dostała prezenty i pochłonęła słodki poczęstunek.

Akcję twórczej zabawy integracyjnej, z przewodnim motywem Sherlocka Holmesa, wymyśliła i przeprowadziła grupa wolontariuszy z Klubu Liderów Młodzieżowych w Lubaniu: Anastazja, Julia, Martyna, Karolina, Konrad, Marysia, Martyna, Hania, Olga, Kinga i Martyna (na co dzień uczniowie ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu, ZSZiO im. KZL w Lubaniu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu).

(źródło: KLM / POGRANICZE)

KLM w Lubaniu prowadzi od 2014 r. Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE. Od początku działania skupiona w klubie młodzież współpracuje z POW w Świeradowie-Zdroju. Wolontariusze regularnie odwiedzają wychowanków i angażują ich w kreatywne zabawy, nie tylko z okazji Dnia Dziecka i Mikołajek.

Więcej informacji o Klubie Liderów Młodzieżowych:
InstagramFacebookYou Tube

(źródło: KLM / POGRANICZE)

A jeśli mieszkasz w Lubaniu bądź którejkolwiek miejscowości powiatu lubańskiego, uczysz się w VIII klasie szkoły podstawowej lub I-III szkoły ponadpodstawowej, a chcesz działać społecznie w swoim wolnym czasie, to dołącz do Klubu Liderów Młodzieżowych w Lubaniu! Będziesz pożytecznie spędzać czas świetnie się przy tym bawiąc.

Akcja wolontariacka KLM została zorganizowana w ramach projektu Z kulturą na Ty, realizowanego przez P-ZFST POGRANICZE przy dofinansowaniu z budżetu Powiatu Lubańskiego.

Źródło: KLM / POGRANICZE

Tagi: · POGRANICZE · Lubań · Świeradów-Zdrój

Linki: · Przyjacielskie odwiedziny · Halo? Tu Mikołaj! · PRZYGODA ZE SZTUKĄ

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów safari Kenia sprzątanie Wrocław