ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Interferie Run Bieg Niepodległości

Napisany: 2023-10-19

Interferie Run Bieg Niepodległości

Półmaraton, bieg na 10 km oraz biegi dla dzieci 12 listopada


Interferie Run to bieg górski, a nawet dwa biegi, bo do wyboru biegaczy jest półmaraton i bieg na 10 km. Na obu dystansach odbędzie się również rywalizacja prowadzona w ramach Mistrzostw Polski Górników i Hutników KGHM.


Bieg Interferie Run ma już swoją pozycję w biegowym uniwersum. Przez lata był jedną z edycji cyklu Super Bieg oraz Pucharu Sudetów w biegach górskich. Możliwość wyboru dystansu to również jeden z jego atutów – tu nic się nie zmienia!
Zapisy on-line tylko do 10 listopada. Limit zgłoszeń: 300 osób.


Trasa półmaratonu zawsze łączyła ze sobą Szklarską Porębę i Świeradów-Zdrój oraz dwa hotele sieci Intereferie: Bornit i Malachit. Zmieniał się kierunek biegu, ale trasa zawsze pozostawała ta sama. Właśnie na tym polega wyjątkowość tych zawodów: bieg z punktu A do punktu B, z jednej izerskiej miejscowości do drugiej. A co po drodze? Po drodze piękne Góry Izerskie, czyli absolutnie atut numer 1.


Bieg na 10 km startował kiedyś z Rozdroża Izerskiego, ale od pewnego czasu krótszy dystans zatacza pętlę wokół Szklarskiej Poręby oraz zaczyna się i kończy przy hotelu Bornit. W tym roku biegacze obiegną Krucze Skały Osiedle Huty i podbiegną doliną Kamiennej, dalej przez Białą Doliną, a w końcu do centrum Szklarskiej Poręby.

Półmaraton zaś w tym roku wystartuje spod Malachitu w Świeradowie-Zdroju. Trasa równoległa do Drogi Sudeckiej w kierunku Szklarskiej Poręby, zanurzy się w leśne ostępy Gór Izerskich. Trawersuje szczyt Głuszca doprowadzi biegaczy do Rozdroża Izerskiego. Stamtąd w stronę Zwaliska, przetnie Wysoki Grzbiet by opaść do Białej Doliny. Pierwsze zabudowania Szklarskiej Poręby zwiastować będą metę.

Bazę biegu i biuro zawodów znów będzie gościć w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie. Na start do Świeradowa zawodników przewiozą specjalne autobusy. W Szklarskiej odbędą się również biegi dla dzieci.
Odbiór numerów startowych w Bornicie: sobota 17-19, niedziela od 8. Starty w niedzielę o 11.

Źródło: Grabek Promotion

Tagi: · zawody biegowe · sport

· https://biegniepodleglosci.superbieg.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław