ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Osobisty przewodnik dla każdego

Napisany: 2023-12-14

Osobisty przewodnik dla każdego

Muzeum Karkonoskie — nowoczesne centrum edukacji kulturalnej wzbogaci się o audio przewodniki

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, wraz z oddziałami, to jedna z najważniejszych placówek edukacyjnych w subregionie (fot. Enamo, źródło: Wikimedia)

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze już wkrótce zostanie wyposażone w nowoczesne audio przewodniki. Zwiększą komfort zwiedzania i pozwoli nie tylko lepiej poznawać zbiory, ale i rozszerzając wiedzę przekazywaną przez muzeum.
Z urządzeń będzie można korzystać bezpłatnie dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Rządowego — Infrastruktura Kultury, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, na zadanie: Rozwój Muzeum Karkonoskiego jako nowoczesnego centrum edukacji kulturalnej.

Audio przewodniki są szeroko stosowane na świecie w rozmaitych placówkach wystawienniczych. Do niedawna były to urządzenia elitarne, jednak wraz z upowszechnianiem się technologii elektronicznych i informatycznych, nawet mniej zasobne placówki mogą dzisiaj korzystać czy to ze specjalnych urządzeń (bardziej rozwinięta forma), bądź choćby z aplikacji wgrywanych na własne urządzenia przenośne zwiedzających (rozwiązanie o mniejszych możliwościach).

Niektóre typy audio przewodników umożliwiają także obsługę osób ze specjalnymi potrzebami, np. niedowidzących i niewidzących. Możliwe jest też oczywiście przewodnictwo w wielu językach, co wydatnie poszerza ofertę placówki.
Zależnie od koncepcji wystaw, w niektórych placówkach pozwala na ograniczenie lub wręcz rezygnację z tekstowych opisów eksponatów. Zaoszczędzone miejsce można wówczas wykorzystać na atrakcyjniejszą aranżację.

Audio przewodniki to doskonały sposób na uczynienie z każdej placówki muzealnej nowoczesnego, atrakcyjnego centrum edukacji kulturalnej.

red.

Tagi: · Jelenia Góra · muzeum

· muzeumkarkonoskie.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów safari Kenia sprzątanie Wrocław