ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Sprzedaj to co wyhodujesz

Napisany: 2012-11-07

Sprzedaj to co wyhodujesz

Stowarzyszenie POGRANICZE zaprasza rolników na warsztaty. Dowiedz się jak możesz sprzedawać bezpośrednio płody swego gospodarstwa

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE w Lubaniu, EkoConnect e.V. i Gaea e.V. mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnym polsko-niemieckim specjalistycznym warsztacie "OPTYMALIZACJA SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ Z UWZGLĘDNIENIEM EKONOMIKI GOSPODARSTWA", który odbędzie się we wtorek 20 listopada 2012 r. w Ebersbach koło Görlitz (Saksonia / Niemcy).

Sprzedaż bezpośrednia wytworzonych przez siebie produktów rolnych stanowi dla wielu gospodarstw atrakcyjną formę dywersyfikacji źródeł zarobkowania, ponieważ dzięki niej mogą zostać ustabilizowane i zwiększone dochody uzyskiwane z rolnictwa. Istnieją jednakże liczne różnice w opłacalności działań gospodarstw w zakresie sprzedaży bezpośredniej. Potencjał tych działań, uwzględniający ekonomikę gospodarstwa, może zostać zoptymalizowany poprzez zaplanowaną indywidualną ocenę gospodarstwa, a tym samym wskazanie mocnych i słabych stron.

Podczas warsztatu zostaną przedstawione różnorodne możliwości sprzedaży bezpośredniej, takie jak np. sklepy w gospodarstwach, eko-skrzynki, cotygodniowe rynki - targi. Ich szanse i ryzyka zostaną zademonstrowane w formie spostrzeżeń z uwzględnieniem ekonomiki gospodarstwa. Uczestnikom poprzez praktyczne ćwiczenia zostanie stworzona możliwość opracowania indywidualnych koncepcji rozwiązań dla gospodarstw. Eksperci i praktycy przedstawią swoje doświadczenia. Pozostanie także miejsce na osobistą wymianę doświadczeń i nawiązanie kontaktów.

Do udziału w warsztacie zapraszamy w szczególności rolników - właścicieli gospodarstw (ekologicznych i konwencjonalnych), doradców i inne osoby zainteresowane tematem z woj. dolnośląskiego.

Warsztat jest organizowany w ramach projektu "Działać ekologicznie - przedsięwzięcia w celu intensyfikacji transgranicznej współpracy przy rozbudowie przetwórstwa regionalnego i sprzedaży produktów ekologicznych", przy współfinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne podczas warsztatu.

Warsztat "Optymalizacja sprzedaży bezpośredniej z uwzględnieniem ekonomiki gospodarstwa"

  • 20 listopada 2012 r. (wtorek)
  • Ebersbach koło Görlitz (Saksonia / Niemcy)
  • gospodarstwo Schröterhof, Hauptstr. 27, 02829 Schöpstal OT. Ebersbach
  • www.schroeterhof.de

Zgłoszenia są przyjmowane do 16 listopada 2012 r. przy wykorzystaniu formularza

PROGRAM warsztatów.

Dalsze informacje dla osób z Dolnego Śląska / zgłoszenia:

  • Magdalena Guła
  • Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE
  • ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
  • Tel. / faks: +48 75 721 50 77; e-mail: gula@pogranicze-csb.home.pl
  • www.pogranicze-csb.home.pl

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w warsztacie.

Magdalena Guła
P-ZFST POGRANICZE

· www.pogranicze-csb.home.pl · www.schroeterhof.de

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów safari Kenia sprzątanie Wrocław