ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » SNS czyli Startuje Nowy Sezon

Napisany: 2012-11-25

SNS czyli Startuje Nowy Sezon

Dziewięć biegów w czterech różnych miejscowościach, brak podziału na dystanse i jeszcze więcej nagród rozdawanych na każdym biegu. Taki będzie czwarty sezon Salomon Nordic Sunday

Biegacze cyklu Salomon Nordic Sunday po raz pierwszy w tym sezonie pojawią się na Polanie Jakuszyckiej już 16 grudnia (fot. Stacja Jakuszyce)

Największy cykl dla amatorów narciarstwa biegowego w Polsce, Salomon Nordic Sunday, już niebawem! Początek 16 grudnia 2012 roku, oczywiście na Polanie Jakuszyckiej.

Organizatorzy niezwykle popularnego cyklu (średnio ponad 200 startujących w każdym biegu w poprzednim sezonie) zapowiadali od dawna sporo nowości w nadchodzącym sezonie i słowa dotrzymali.
Zacznijmy od kalendarza. W czwartym sezonie SNS-a odbędzie się dziewięć biegów, w tym - uwaga - dwa w jednym dniu, w dwóch miejscach.
- Zdecydowaliśmy się na taki ruch ze względu na coraz większą popularność narciarstwa biegowego w naszym państwie. Chcemy zapewnić dostęp do naszej imprezy jak największej liczbie ludzi - podkreślają przedstawiciele organizatora, firmy Salomon. - A nie wszyscy znajdą czas, by z Małopolski dojechać do Jakuszyc, a więc specjalnie dla nich bieg w okolicach Krakowa. Przy okazji w ten sposób będziemy świętowali Światowy Dzień Śniegu, który przypada właśnie 20 stycznia - dodają.

Biegacze cyklu Salomon Nordic Sunday po raz pierwszy w tym sezonie pojawią się na Polanie Jakuszyckiej już 16 grudnia (fot. Stacja Jakuszyce)

Kalendarz Salomon Nordic Sunday na sezon 2012/2013:

  • I bieg - 16.12.2012 - Szklarska Poręba - Jakuszyce
  • II bieg - 06.01.2013 - Lubomierz (gm. Mszana Dolna)
  • III bieg - 13.01.2013 - Wisła - Kubalonka
  • IV bieg - 20.01.2013 - Szklarska Poręba - Jakuszyce
  • V bieg - 20.01.2013 - Paczółtowice - Kraków Volley Golf & Country Club (równolegle z IV biegiem w Jakuszycach)
  • VI bieg - 03.02.2013 - Szklarska Poręba - Jakuszyce
  • VII bieg - 17.02.2013 - Szklarska Poręba - Jakuszyce
  • VIII bieg - 24.02.2013 - Wisłą - Kubalonka
  • IX bieg - 10.03.2013 - Finał - Szklarska Poręba - Jakuszyce

Kolejną nowością w cyklu SNS jest rezygnacja z podziału na dystanse. Do tej pory biegacze rywalizowali na trasie Mini (krótszej) lub Mega (dłuższej). Teraz wszyscy będą się ścigali na jednym dystansie, przy czym dla podniesienia atrakcyjności cyklu, trasy będą zróżnicowane na kolejnych biegach - od 3,5 do 20 km, co jeszcze zwiększy konkurencję. Pierwszy bieg w Jakuszycach odbędzie się na dystansie 15 kilometrów.

Oczywiście pozostaje podział biegów z uwagi na styl oraz na kategorie wiekowe i płeć - po sześć kategorii u pań i u panów.
SNS to zawody dla biegaczy i w wielu przypadkach dzięki podpowiedziom biegaczy modyfikowane. Tak jest przy kolejnej nowości. To częste uwagi samych zawodników spowodowały, że od tego sezonu chipy do pomiaru czasu będą wydawane przed pierwszymi zawodami i będą służyły biegaczom przez cały sezon. Nie trzeba ich pobierać i oddawać w dniu każdego biegu.

Biegacze cyklu Salomon Nordic Sunday po raz pierwszy w tym sezonie pojawią się na Polanie Jakuszyckiej już 16 grudnia (fot. Stacja Jakuszyce)

W tym sezonie organizatorzy zrezygnowali z wręczania medali po każdym biegu na rzecz większej liczby nagród przeznaczonych na każde zawody. To także znacznie skróci ceremonię ogłoszenia wyników po biegu. Medale wrócą na koniec sezonu - dla każdego, kto znajdzie się w klasyfikacji generalnej SNS-a.
Ważna informacja - aby być sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej należy ukończyć minimum 5 z 9 biegów.

Będzie także nowy system punktowania biegów - poznamy go w najbliższych dniach. Zostanie opublikowany w regulaminie znajdującym się na stronie internetowej cyklu: www.sns-nartybiegowe.pl gdzie też można się zapisać na do biegów SNS-a (w zakładce "Zapisy")

Źródło: H&S Media Consulting

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drukarki do kodĂłw kreskowych wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław