ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Kup sobie święta

Napisany: 2012-12-11

Kup sobie święta

Stroiki na stół, pomysłowe choinki z mchu czy filcu, orzechowe drzewka, bombki zdobione wieloma technikami, pachnące pierniki, domowe ciasta

Dużo? Będzie jeszcze więcej! Ozdoby domowe i wiele różności doskonałych na prezenty. Ostatni w tym roku Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich, który odbędzie się 15 grudnia w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie, to świetna okazja, by kupić różności na święta.
Zaczynamy w samo południe, a kończymy późnym wieczorem. W międzyczasie usłyszymy wykonywane na żywo kolędy i zobaczymy Jasełka przygotowane pod czułym okiem Teresy Salawy-Sznul przez dzieci z Małej Kamienicy.
Zabytkowe, ciepłe wnętrze dawnego kościoła ewangelickiego wypełni się stoiskami lokalnych twórców. Wśród nich nie zabraknie stałych bywalców, jak chociażby Olgi Jaros z ręcznie robioną na szydełku biżuterią i maskotkami, Moniki Kwaśniak (Barabasz) z obrazami na łupku, Magdaleny Barabasz z pięknymi bombkami, Jadwigi Górniewicz z witrażami czy Łukasza Telatyńskiego z pracowni ceramicznej Art-El z Dobkowa.

Będą też stoiska typowo świąteczne, na których będzie można wybierać w różnorodnych stroikach, choinkach i ozdobach. Przywiozą je między innymi Dominika Grudzień z Pracowni Artystycznej Pawie Oko, Helena Kopczyk z IwStudio, Joanna Kozdęba czy Agnieszka Jaśko.
Atmosferę wypełni zapach chlebów od Joasi Appelt i Zosi Fryst, pysznych ciast i pachnących pierników.
Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie i swoich bliskich. I będzie miał pewność, że kupił rzecz dobrej jakości i niepowtarzalną. „W te święta kupuję rękodzieło” to hasło, które przyświeca temu Jarmarkowi. Mam nadzieję, że przez sześć edycji Jarmarków przekonali się już Państwo, że oferowane tu produkty są z najwyższej półki i że wcale nie są droższe od tego, co proponują nam wielkie sklepy.
Zapraszamy więc w sobotę 15 grudnia do Kromnowa. Będzie można miło spędzić czas, napić się gorącej kawy czy czekolady i jeszcze odpocząć na moment przed świąteczną krzątaniną.

Program

1200-1400
Koncert kolęd w wykonaniu Sylwii i Karola Sawicz z towarzyszącymi im osobami
1415
Jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy wiejskiej w Małej Kamienicy
1730
Wernisaż wystawy Marii Maczkowskiej

Zapraszamy! Wstęp jest zawsze wolny!

Violetta Pietrzak
Artystyczna Galeria Izerska

Tagi: · Artystyczna Galeria Izerska · Kromnów

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław