ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » W niedzielę startuje wielkie ściganie

Napisany: 2012-12-14

W niedzielę startuje wielkie ściganie

Ponad 13 kilometrów świetnie przygotowanych tras w Jakuszycach, czeka na zawodników uczestniczących w pierwszym w tym sezonie biegu z cyklu Salomon Nordic Sunday

Czas startować! Pierwszy bieg w tegorocznym Salomon Nordic Sunday już w niedzielę 16 grudnia (fot. Stacja Jakuszyce)

W niedzielę, 16 grudnia na Polanie Jakuszyckiej pojawią się zawodnicy z Polski i Czech, w tym m.in. nasza narodowa reprezentacja wioślarek.

Jak wcześniej informowaliśmy, nadchodzący, czwarty sezon SNS-a - największego cyklu zawodów dla narciarzy biegowych amatorów, przyniesie sporo zmian.
Nie ma już podziału na dystanse, delikatnie zmieniły się przedziały wiekowe w poszczególnych kategoriach, zmienił się także regulamin nagradzania. Nagród będzie znacznie więcej, m.in. dwie pary nart firmy Salomon. Ale żeby wygrać jedną z nich trzeba będzie wypełnić kupon konkursowy i odpowiedzieć na jedno pytanie.
Ale przejdźmy już do informacji sportowych. Zapisy do każdego biegu w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday trwają oczywiście do dnia zawodów. Zgłaszać możecie się więc do niedzieli 16 grudnia, do godz. 1000 (start o godz. 1100) w biurze zawodów na Polanie Jakuszyckiej. Ale organizatorzy apelują o rejestrację online. A także wcześniejsze przelewy z opłatą startową, która na trzy dni przed biegiem wynosi już 50 zł (wcześniej 40 zł).

W dniu zawodów biuro będzie otwarte od godz. 800 do 1000. Przed pierwszym biegiem ruch będzie większy, niż później, bo w tą niedzielę zawodnicy będą pobierali chipy do pomiaru czasu. Przypominamy - bo to kolejna nowość - teraz chip przynależy do zawodnika przez cały sezon, a oddajemy go dopiero po naszym ostatnim starcie w SNS-ie.

Trasa niedzielnego Biegu Inauguracyjnego czwartego sezonu Salomon Nordic Sunday liczy ok. 13 km (źródło: Stacja Jakuszyce)

Nowa będzie także trasa pierwszego biegu. Do tej pory po tej trasie zawodnicy SNS-a jeszcze się nie ścigali. Zacznie się niewinnie - biegiem tzw. trasą Spacerową w stronę niezwykle popularnego Schroniska Orle. A potem będzie się działo. A to za sprawą mającego 3.300 metrów podbiegu tzw. Starą Drogą Celną, czyli trasą Elektrowni Turów. Łącznie trasa liczyć będzie ok. 13 kilometrów.

I jeszcze bardzo ważna wiadomość dla wszystkich biegnących, a także kibicujących. Zgodnie z obowiązującą ustawą o bezpieczeństwie w górach - trasy zawodów są zamknięte dla turystów, na czas rozgrywania biegu. Dotyczy to także niezwykle popularnej trasy Spacerowej, która w niedzielę będzie niedostępna dla turystów od godz. 1030 do ok. 1130.

Warunki śniegowe na Polanie Jakuszyckiej są dobre. Na trasach znajduje się ok. 40 cm śniegu, a poza nimi nawet do 70 cm. Na weekend zapowiadane są lekkie opady śniegu i temperatury w dzień od -3° do 0° Celsjusza.
Więcej informacji na temat cyklu Salomon Nordic Sunday, regulamin, a także zapisy online na stronie cyklu, pod adresem: www.sns-nartybiegowe.pl

Źródło: H&S

Tagi: · Jakuszyce · biegówki · trasy narciarskie

Linki: · SNS czyli Startuje Nowy Sezon · www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław