ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Wyrypasy nie próżnują

Napisany: 2013-01-11

Wyrypasy nie próżnują

Mamy środek zimy i mogłoby się wydawać, że na myślenie o letniej, spieczonej ostrym słońcem, imprezie jeszcze za wcześnie

Trasa piesza 50 km (fot. Arkadiusz Jaskuła)

Izerska Wielka Wyrypa – Ekstremalny Rajd na Orientację to nazwa, która miłośnikom przygód na pewno wiele mówi. Jedyny taki rajd w Górach i na Pogórzu Izerskim. Z roku na rok impreza przyciąga coraz więcej uczestników. Rośnie też grono tych, którzy z różnych względów wziąć w niej udziału nie mogą, ale dzielnie kibicują poczynaniom młodego zespołu, który od kilku lat kreuje markę IWW.
Mamy środek zimy i mogłoby się wydawać, że na myślenie o letniej, spieczonej ostrym słońcem, imprezie jeszcze za wcześnie. Nic bardziej mylnego. Odpoczynek od organizacji trwa krótko i już cały zimą zespół IWW zaczyna przygotowania tego, co nastąpi w sierpniu.

Trasa rowerowa (fot. Arkadiusz Jaskuła)

- W tym roku bazą rajdu będzie Lwówek Śląski. Miasto zgodziło się na udostępnienie uczestnikom nowoczesnego obiektu hali MOSiR-u, która naszym zdaniem świetnie się sprawdzi – mówi Arkadiusz Zapotoczny, szef rajdu.
Lokalizacja została tak pomyślana, aby móc zorganizować trasy zarówno dla tych najtwardszych zawodników, którzy cenią sobie ciężkie, górskie odcinki, jak i dla tych, którzy start traktują w kategoriach bardziej rekreacyjnych.

– Znalezienie odpowiedniego miejsca wcale nie jest proste – dodaje Arkadiusz Jaskuła odpowiedzialny za budowę tras. – Głównie chodzi o to, by trasy w kolejnych edycjach nie przebiegały tymi samymi ścieżkami. Dzięki temu pokazujemy Góry Izerskie z każdej możliwej strony. W tym roku hasło robocze rajdu to "Z widokiem na Izery" - tłumaczy.

Odprawa techniczna w bazie rajdu (fot. Marzena Ziobrowska)

Ano właśnie. Trasy. To kolejna nowość, która czeka nas w tym roku. Zamiast trzech tras, jak przed rokiem, będzie ich aż pięć.
– Wprowadziliśmy krótszą trasę pieszą, która będzie miała 20 km i krótszą rowerową o długości 75 km – zdradza Zapotoczny.
A o tym, jakie to będą trasy zdecydują jak zwykle Arkadiusz i Kornel Jaskułowie z teamu mod-x.org. Zanim wypuszczą na nie kilkuset śmiałków - Sprawdzą je na własnej skórze.
Zatem 16-18 sierpnia – wpisujcie datę już do kalendarza. Spotykamy się wtedy we Lwówku Śląskim na Izerskiej Wielkiej Wyrypie.

Violetta Pietrzak

Tagi: · rajdy górskie

· www.izerskawyrypa.mcrace.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław