Napisany: 2013-08-19
Szkolenia dla organizacji społecznych, przedsiębiorców i przedstawicieli samorządu w Stankowicach
W gminie w której potrzeby społeczne znacznie przekraczają możliwości komunalnego budżetu, brakuje inwestorów, a miejsca pracy znikają - warto postawić na ekonomię społeczną. Czyli po prostu odpłatną pracę w organizacjach pozarządowych i spółdzielniach socjalnych.
Praca w stowarzyszeniach i fundacjach przynosi korzyści całej społeczności, a specjaliści, którzy tworzą organizacje pozarządowe (NGO), powinni myśleć o swojej pracy społecznej jak o odpłatnym zawodzie, mającym istotny wpływ na rozwój lokalny.
Jak to zrobić?
Jak organizować działalność odpłatną w NGO? Jak zakładać spółdzielnie socjalne i spółdzielnie osób prawnych? Jak prowadzić finanse i poszukiwać nowych źródeł dochodów dla organizacji społecznych?
Na te pytania opowiedzą w dwudniowym szkoleniu jedni z najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach.
Anna Stolorz. Specjalistka-trenerka z zakresu podatków, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, rachunkowości oraz aspektów formalno-prawnych prowadzenia działalności gospodarczej. Jest absolwentką Studiów Podyplomowych Rachunkowość na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz absolwentką Wydziału Stosunków Międzynarodowych w Krakowskiej Szkole Wyższej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Obecnie jest członkinią zarządu Fundacji "Zamek Chudów" oraz Dyrektorką Finansową Fundacji Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi. Jest również wieloletnią specjalistką piastującą stanowiska głównej księgowej, odpowiedzialną także za rozliczanie projektów unijnych.
Szymon Surmacz. Animator przedsiębiorczości społecznej i szkoleniowiec. Jest specjalista w zakresie wykorzystywania do celów społecznych marketingu oraz technologii multimedialnych i informatycznych. Jest współzałożycielem kwartalnika "Nowy Obywatel", współtwórcą koncepcji czasopisma "JAK robić biznes społeczny", aktywistą ruchów opartych na współpracy i wymianie (Free i OpenSource i Creative Commons), wiceprezesem Stowarzyszenia "Obywatele Obywatelom", twórcą i dyrektorem studia graficznego Kooperatywa.org.
Współpracuje z kilkudziesięcioma organizacjami społecznymi z całej Polski jako doradca biznesowy i opiekun spółdzielni socjalnych w ośrodkach wsparcia ekonomii społecznej przy Ogólnopolskim Związku Rewizyjnym Spółdzielni Socjalnych. Jest członkiem grupy roboczej ds. edukacji przy Zespole ds. rozwiązań systemowych w zakresie ekonomii społecznej (MPiPS). Z Górami Izerskimi związany od 2002 r. odkąd spędza tu każde wakacje. We wrześniu 2012 r. zamieszkał w Wolimierzu.
Jest pomysłodawcą i kierownikiem merytorycznym projektu Kooperatywa Izerska, odpowiedzialnym za szkolenia w zakresie przedsiębiorczości społecznej i technologii informatycznych.
Zapraszamy 23 i 24 sierpnia do Dobrego Domu w Stankowicach (nr 64) wszystkich społeczników, osoby, którym zależy na rozwoju swoich wsi i gminy, czy godnej pracy, w której można łączyć pasję z pracą zarobkową.
Anna Stolorz
Zapraszamy przede wszystkim członków zarządów, skarbników stowarzyszeń, osoby zainteresowane powołaniem NGO lub spółdzielni socjalnej.
Szymon Surmacz
Zapraszamy wszystkich, którzy szukają nowych pomysłów na pracę zawodową, mają dość wyjazdów "za chlebem" za granicę, zależy im na rozwoju gospodarczym i społecznym gminy - przyszłych potencjalnych pracowników spółdzielni, przedstawicieli NGO szukających pomysłów na rozwój swoich organizacji, samorządowców którzy chcą dowiedzieć się jak można wspierać rozwój lokalnej gospodarki społecznej.
Szkolenia zorganizowane są w ramach projektu Kooperatywa Izerska. Szkoła Gospodarki Lokalnej, dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej).
Celami Kooperatywy Izerskiej są m. in. integracja lokalnej społeczności, rozwój gospodarki lokalnej oparty o zasady gospodarki społecznej, przygotowanie mieszkańców Pogórza Izerskiego do zakładania i prowadzenia przedsiębiorstw społecznych.
© Góry Izerskie 2006-2023
http://www.goryizerskie.pl