Napisany: 2014-08-04
Jeśli dziś nastawisz - 20 września br. możesz wygrać
Po raz piąty Sudeckie Bractwo Walońskie wraz Wielkopolsko-Śląskim Bractwem Siedmiu Gwiazd ogłasza Sudecki Festiwal Nalewek Walońskich.
Dedykowany pamięci Juliusza Naumowicza służy nie tylko dobrej zabawie jury. Motywuje dzisiejszych mieszkańców śląsko-górnołużckich gór i zacnych sąsiadów, do odbudowy pięknych tradycji samodzielnego wyrobu smakowitych trunków. Bo dobrą nalewkę zrobić to sztuka!
Podejmijcie wyzwanie! Przynieście do Chaty Walońskiej swój górski klejnot w płynie. Walonowie - ludzie bywali i znający się na rzeczy - zajrzą głęboko, nasycą nozdrza i gardła, ocenią... z pewnością za coś docenią. Choćby za opakowanie ;)
Piąty Sudecki Festiwal Nalewek Walońskich, zwany dalej "festiwalem", ma na celu popularyzację wartości smakowych i krajoznawczych w połączeniu z krzewieniem szacunku dla dziedzictwa kulturowego Sudetów. Festiwal jest dedykowany światłej pamięci Juliusza Naumowicza, Wielkiego Mistrza Sudeckiego Bractwa Walońskiego.
Organizatorem festiwalu jest Sudeckie Bractwo Walońskie przy wsparciu Wielkopolsko-Śląskiego Bractwa Siedmiu Gwiazd.
Miejscem festiwalu jest Stara Chata Walońska w Szklarskiej Porębie przy ul. H. Kołłątaja 12. Termin festiwalu zostaje ustalony na sobotę 20 września 2013 r. i rozpocznie się o godzinie 16.00 z chwilą uderzenia w Wielki Bęben Waloński.
Festiwal odbywa się w dwóch kategoriach sudeckich nalewek walońskich; słodkich i wytrawnych. Warunkiem przystąpienia do festiwalu jest złożenie na ręce Pani Anny Naumowicz w Muzeum Ziemi JUNA przy ul. Jeleniogórskiej 9 w Szklarskiej Porębie (tel. 757 173 287) własnoręcznie sporządzonej nalewki o minimalnej objętości ½ litra w naczyniu szklanym lub ceramicznym.
Oceny konkursowej nalewek walońskich dokonuje Wysoka Komisja. Członkowie Komisji pozostają bezstronni i nie mogą zgłaszać swoich nalewek do udziału w festiwalu.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie i nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałe wypadki.
© Góry Izerskie 2006-2023
http://www.goryizerskie.pl