Napisany: 2015-10-22
Jadalne chwasty i jaja ekologiczne w Jeleniej Górze
CHABROWY ZAKĄTEK - nowy sklep ze zdrową żywnością, zaprasza na
Przyjdźcie 26 października br. do sklepu przy ul. Poznańskiej 21 w Jeleniej Górze, o godz. 18. Warsztaty poprowadzi Anna Rumińska - Matka Chwastożercy, liderka convivium Slow Food Dolny Śląsk, architekt oraz antropolog kultury i biesiady. Podzieli się swoją wiedzą na temat dziko rosnących jadalnych roślin, odpowie na Wasze pytania. A co najważniejsze, i czego jesteśmy absolutnie pewni, zaciekawi Was bardzo. Już nigdy przez łąkę nie przejdziecie bez zdumienia. Zdobędziecie też solidną porcję wiedzy i nieco świeżych liści na śniadanie lub obiad.
CHWASTY
Wiele z tych, które rosną wokół nas, można wprowadzić do naszego codziennego menu, rozkoszować się ich różnorodnymi smakami, łączyć z żywnością bardziej oswojoną i świetnie bawić się tworząc nowe kompozycje. Warto! Wszak chwasty to bardzo lokalny pokarm, to prawdziwy slow food, który mamy zupełnie za darmo. Pod warunkiem, że zbieramy je z czystych miejsc lub pozyskujemy od rolników prowadzących czyste uprawy.
JAJA
jajo jaju nierówne. Jedno mniejsze, jedno większe, a są nawet średnie. Co w środku? Ooooo, to już dłuższa historia. Na temat jaj i hodowli kur krążą już mity. Znacie na pewno jaja tzw. wiejskie, o których nikt nic nie wie, bo nikt nie kontroluje takich hodowli. Na chwastowo-jajecznym warsztacie poznacie JAJO BIO z gospodarstwa ekologicznego "Eko-farma u Piotra" z pobliskiego Kromnowa. Spróbujecie zatem jaj ekologicznych, tj. certyfikowanych, ugotowanych na twardo. Aby nie było zbyt sucho w gardle, dodacie do nich gąszczu chwastnego od Chwastożercy, tj. pasty/sosu pełnego witaminy C, aby żelazo jajeczne lepiej się przyswajało.
Gotowi na takie wyzwanie? Jeśli tak to zapraszamy do CHABROWEGO ZAKĄTKA. Poznacie kilkanaście dziko rosnących roślin jadalnych, dowiecie się o ich właściwościach, o tym, jak wykorzystywano je dawniej oraz dlaczego dziś chwast to coś obcego, co odrzucamy.
Koszt udziału: 20zł/os. Ilość miejsc ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń i przedpłat - najpóźniej do 23 października. Zgłaszajcie się na adres chabrowyzakatek@gmail.com lub osobiście w sklepie. Przedpłaty na konto: BZ WBK 41 1090 1926 0000 0001 0371 2572, Violetta Pietrzak.
Tagi: · zielarze
Linki: · Laboranci w Górach Izerskich (cz.1) · www.facebook.com/Chabrowy-Zakątek-766772660084595
© Góry Izerskie 2006-2023
http://www.goryizerskie.pl