ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » U mnie i u Ciebie

Napisany: 2020-12-09

U mnie i u Ciebie

Konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży o tematyce lokalnej

U mnie i u Ciebie. Wymiana młodzieży lokalnie

U mnie i u Ciebie. Wymiana młodzieży lokalnie to konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2021-2023 na najciekawszy program polsko-niemieckiego spotkania młodzieży angażujący się w życie miejscowej społeczności ogłoszony przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM).

Zaproszeni są organizatorzy młodzieżowej wymiany: stowarzyszenia, szkoły, fundacje, instytucje oświatowe itp. Pomysły zaplanowane na okres od połowy 2021 roku do końca roku 22 można zgłaszać do 28 lutego 2021 roku. Wartość pierwszej nagrody to 4000 € dla każdego z partnerów wymiany.

Tematyka i forma pomysłów jest dowolna: kultura, sport, problemy społeczne w okolicy. Wszystkim, co jest interesujące dla młodzieży, a zarazem może sprawić, że mieszkalnej społeczności będzie żyło się lepiej. Od nagrania audio-przewodników w polskiej i niemieckiej gminie, przez wspólne posiedzenie parlamentów młodzieżowych, po międzypokoleniowe wycieczki rowerowe po okolicy... Najważniejsze, aby pomysły zostały przygotowane i zrealizowane z udziałem młodzieży z Polski i Niemiec. Do współpracy uczestnicy mogą zaprosić również lokalne organizacje lub instytucje.

Najciekawszy program polsko-niemieckiego spotkania młodzieży może liczyć na nagrodę nawet 8 tys. euro!

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?
„Biorąc udział w projektach, młodzi Polacy i Niemcy mogą wspólnie zrobić coś pożytecznego dla swoich miejscowości – dla siebie i dla innych. Już to działanie samo w sobie jest dużą wartością naszego konkursu. Jeśli ich projekt dodatkowo zwycięży, ich wkład w życie lokalnej społeczności zostanie szczególnie doceniony. Taka nagroda może ich utwierdzić w ważnym poczuciu sprawczości”, przekonuje dyrektor zarządzająca Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży Ewa Nocoń.

Uczestnicy nie mogą przekroczyć 26. roku życia, a poza Niemcami i Polakami mogą ewentualnie wciąż udział obywatele trzeciego państwa. Aby zgłosić się do konkursu, należy wspólnie z partnerem wysłać szkic działania poprzez formularz. Spośród zgłoszeń jury wyłoni finalistów konkursu, którzy m. in. podczas seminarium wprowadzającego będą mieli czas na dopracowanie lub zmodyfikowanie z pomocą trenerów i ekspertów dostarczonych szkiców. Program musi obejmować przynajmniej dwa spotkania od lipca 2021 roku do końca 2022 roku, składające się każdorazowo z przynajmniej czterech dni – jedno po polskiej, drugie po niemieckiej stronie. W przypadku trwania pandemii spotkania mogą odbyć się zdalnie. Wszyscy finaliści otrzymają dofinansowanie PNWM. Latem 2023 roku polsko-niemieckie jury wyłoni zwycięzców i odbędzie się seminarium podsumowujące oraz uroczyste wręczenie nagród: 4000 euro dla każdego z partnerów wymiany za zajęcie I miejsca, 3000 euro – II i 2000 euro – III miejsca. Koszty uczestnictwa wszystkich finalistów w tej uroczystości, a także w obu seminariach ponosi PNWM.

Kto nie ma jeszcze partnera do uczestnictwa w konkursie może go poszukać za pomocą giełdy kontaktów Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży lub na własną rękę. Warto sprawdzić tę możliwość w partnerskiej gminie lub powiecie z Niemiec, jeśli Wasze gminy takowych posiadają (za zazwyczaj tak). Partner może także pochodzić z innego, dowolnego miejsca w drugim państwie.

Więcej informacji o konkursie »

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) umożliwia spotkania i współpracę młodych Polaków i Niemców. Dofinansowuje i merytorycznie wspiera polsko-niemieckie programy wymiany. Urzędy, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia oraz szkoły – każdy, kto z niemieckim partnerem organizuje wymianę młodzieży, może się zwrócić do PNWM o dotację. PNWM została utworzona 17 czerwca 1991 roku jako organizacja międzynarodowa przez rządy Polski i Niemiec, równocześnie z podpisaniem traktatu dobrosąsiedzkiego. Od początku istnienia organizacji dzięki jej wsparciu odbyło się blisko 80 tysięcy działań, w których udział wzięło przeszło 3 miliony młodych ludzi.

Sprawozdanie filmowe z poprzedniej edycji konkursu – uroczystości wręczenia Polsko-Niemieckiej Nagrody Młodzieży 2017-2019 w lutym 2019 roku w Berlinie

Źródło: PNWM

Tagi: · konkurs

· pnwm.org

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław