ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Szynobusem ze Szklarskiej Poręby Górnej do Kořenova

Napisany: 2010-08-27

Szynobusem ze Szklarskiej Poręby Górnej do Kořenova

Od jutra, 28 sierpnia będzie można dojechać szynobusem ze Szklarskiej Poręby Górnej do czeskiego Kořenova. Na trasę wyruszy 5 par szynobusów

Polski szynobus na stacji w Kořenovie 2 lipca 2010 r.

Przypomnijmy, odcinek trasy kolejowej 311 pomiędzy Szklarską Porębą Górną a Kořenovem uroczyście został otwarty 2 lipca 2010. Po trwającej blisko rok rewitalizacji uruchomiono regularne połączenie... tylko do Jakuszyc. Na drodze do Czech stanął brak porozumienia pomiędzy czeskim i polskim operatorem odnośnie telekomunikacji kolejowej. Na trasie Jakuszyc-Harrachov przez całe wakacje jeździła zastępcza komunikacja autobusowa.
Mimo, iż problem obiecywano rozwiązać prędko, dopiero w sobotę 28 sierpnia, a więc niemal na zakończenie sezonu letniego, będziemy mogli pojechać do czeskiej stacji Harrachov w Mýtinach i dalej do Kořenova skąd innym pociągiem dojedziemy np. legendarną "Żubaczką" do Liberca.

Zobacz aktualny rozkład jazdy

Wypada się cieszyć, że połączenie zostało "domknięte" przed sezonem jesienno-zimowym, kiedy w tę część Gór Izerskich przyjeżdżają tłumy narciarzy. Dzięki pociągom, będą mogli korzystać z transgranicznych tras narciarskich swobodniej.

al

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wczasy w Egipcie drabiny jezdne odżelaziacze sprzątanie Wrocław