ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Tysiąc za każdy rok życia

Napisany: 2018-04-04

Tysiąc za każdy rok życia

Wybiegali ponad 16 tysięcy złotych dla 16-letnich bliźniaczek

Jajowy medal dla każdego, kto pobiegł i poszedł po izerskim śniegu z darem serca dla Weroniki i Wiktorii Szynal (źródło: BIEG PIASTÓW)

Wielkanocna sobotę na Polanie Jakuszyckiej była naprawdę WIELKA. Na rehabilitację dziewczyn został przeznaczony cały dochód z zawodów i wydarzeń towarzyszących. To był ostatni bieg ze startem i metą w Jakuszycach przed zakończeniem sezonu zimowego i budową nowoczesnego ośrodka sportowego. Uczestnicy pokonali dystans 7 kilometrów na nartach i bez nart, szli z kijami i bez nich. Nie było oficjalnego pomiaru czasu, wyników ani nagród dla najlepszych. Liczył się udział i chęć wsparcia Weroniki i Wiktorii z karkonoskiej Sosnówki. Były za to piękne medale w kształcie jaj.

Cel uświęcił środki i 211 osób z Polski i Czech pomogło sosnówkowiankom z niesprawnościami (źródło: BIEG PIASTÓW)

Opłatą startową były wpłaty w wysokości co najmniej 40 złotych na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SŁONECZKO z przeznaczeniem dla dziewczyn. Pieniądze zbierano także podczas kiermaszu świątecznego, na który cudeńka przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Sobieszowie. Zawodnicy raczyli się pyszną zupą hiszpańską i słodkimi wypiekami licytując pobyty weekendowe, zabiegi fizjoterapeutyczne Marcina Urama oraz książki wybitnego sprintera Marcina Urbasia.

Największą atrakcją dnia był występ Weroniki i Wiktorii, podczas którego zaśpiewały i zagrały kilka znanych przebojów. Wielu widzów-biegaczy wzruszyło się do łez. Dziewczyny otrzymały gromkie brawa.
Należą się one w nie mniejszym stopniu dla wszystkich, którzy Wielką Sobotę postanowili spędzić w zimowych Górach Izerskich przyczyniając się do pomocy dziewczynom.
"Chciałybyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, ich rodzinom, znajomym, organizatorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w pomoc przy zorganizowaniu tak wspaniałego biegu! Dzięki waszym ogromnym serduszkom dalsza droga w rehabilitacji i leczeniu będzie dużo łatwiejsza! Gorąco dziękujemy!", dziękowały Weronika i Wiktoria wraz z rodziną.

Weronika i Wiktoria podziękowały za pomoc wzruszającym recitalem (źródło: BIEG PIASTÓW)

Charytatywny BIEG DLA WERONIKI I WIKTORII został zorganizowany przez stowarzyszenie BIEG PIASTÓW przy wsparciu Magdaleny Kraczek reprezentującej fundację SŁONECZKO, Joanny Wąsieckiej, Bogusława Godlewskiego oraz grona innych osób i przedsiębiorstw. Bieg został dofinansowany z mikrodotacji Dolnośląskie Małe Granty.

"Mamy jeszcze szansę pomóc dziewczynom", podkreśla Kaja Sznajdrowicz. "Możecie podzielić się tym co i tak oddacie i podarować im swój 1% podatku. To nic nie kosztuje", dodaje dyrektorka Biegu Piastów.

Informacje o możliwościach udzielenia pomocy Weronice i Wiktorii Szynal są dostępne na facebookowej stronie Weronika i Wiktoria dążymy do celów.

Źródło: BIEG PIASTÓW

Wciąż można dziewczynom pomagać oddając im 1% podatku dochodowego

Tagi: · Bieg Piastów · biegi narciarskie · Jakuszyce

Linki: · Narciarze pozostawili pełne puszki · Setki kół w Biegu · BIEG PIASTÓW pomaga · bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław