ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Izerski konkurs w Świdnicy

Napisany: 2010-10-26

Izerski konkurs w Świdnicy

Podczas dorocznych Dni Gór, młodzi miłośnicy turystyki z powiatu świdnickiego zmierzyli swą wiedzę na temat Gór Izerskich i Pogórza Izerskiego

Finaliści konkursu w towarzystwie dyrektorki Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Pani Aldony Liszki oraz nauczyciela, Pana Marcina Niemczyka (fot. Marta Kamińska)

Podczas IV edycji Powiatowego Konkursu Turystycznego "Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym" uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozwiązywali test z wiedzy turystyczno-geograficznej, a w finałowym etapie zmagań zaprezentowali Góry i Pogórze Izerskie w pokazach multimedialnych.

W piątek 22 października 2010 r. uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im.T. Halika w Świdnicy, gdzie odbywał się konkurs z pewnością mieli dobre humory, ponieważ zwolnieni z części zajęć mogli rozpocząć wcześniej weekend lub posłuchać o niezwykłych Górach Izerskich, przedstawionych im przez naszą redakcję.

Nie mniej interesujące były prezentacje uczniów. Podczas finału konkursu dowiedzieliśmy się nie tylko o walorach przyrodniczych Gór Izerskich, ale także o ich turystycznym zagospodarowaniu oraz nowych ideach realizowanych w Górach Izerskich, jak choćby astroturystyka.

Uczestniczy konkursu wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem, np. jedna z konkursowiczek, Angelika Balcerzak, poza fotografiami i prelekcją pokazała zgromadzonym widzom izerskie skały. Większość przedstawionych prac prezentowała to co w Górach Izerskich najcenniejsze - przyrodę, rzeźbę, walory uzdrowiskowe oraz warunki narciarskie i turystyczne. Wybór najlepszej prezentacji był trudny. Jury wyłoniło 2 zwyciężczynie w obu kategoriach wiekowych.

Wśród uczniów gimnazjów zwyciężyła Alicja Szczepaniak z Publicznego gimnazjum nr 2 w Świebodzicach, która przygotowywała się do konkursu pod okiem pani Beaty Kubskiej. Zdolną uczennicę nasza redakcja wyróżniła nagrodą specjalną - publikacją jej prezentacji w naszym magazynie. Wkrótce więc poznacie Państwo pracę na miarę pierwszej nagrody.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych sukces odniosła Natalia Dziadura z Zespołu Szkół w Strzegomiu, przygotowując pod opieką Renaty Dziurli niemniej interesującą opowieść o naszych Górach

Laureatki poza pamiątkowymi dyplomami otrzymały od organizatorów, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy oraz Starostwa Powiatowego w Świdnicy, nagrody rzeczowe w postaci sprzętu turystycznego, który z pewnością się przyda na kolejne wycieczki i przygotowania do V edycji konkursu w przyszłym roku.

Arkadiusz Lipin

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drabiny jezdne odżelaziacze wczasy w Egipcie sprzątanie Wrocław