ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Jesienny festyn na rozgrzanie

Napisany: 2010-11-11

Jesienny festyn na rozgrzanie

Prezenty i atrakcje za ponad 1400 zł trafią już wkrótce z okazji Mikołajek do najbardziej potrzebujących dzieci w Szklarskiej Porębie. Tyle udało się zebrać podczas wyjątkowo jesiennego festynu "Między Latem a Zimą", który zgromadził w sobotę mieszkańców Szklarskiej na Skwerze Radiowej Trójki

Publiczność na Skwerze Radiowej Trójki rozgrzewał kabaret OT.TO (fot. albatros – Szklarnia.tv)


Mimo deszczu i chłodu chętnych do zabawy nie zabrakło – do tańca zapraszały zespoły: grecki Orfeusz ze Zgorzelca oraz Joker. Gwoździem programu był występ kabaretu nieco młodszych panów, czyli znanego i lubianego Kabaretu OT.TO. Rozgrzani muzyką amatorzy wrażeń mogli tego dnia, za symboliczną złotówkę, zaliczyć jazdę z adrenaliną w wagonikach Kolejki Grawitacyjnej.
Lekiem na niepogodę były także nagrody w konkursach z wiedzy o Szklarskiej i okolicach oraz loterii fantowej – redakcyjni koledzy wypatrzyli wśród nich… różowe „trójkowe” parasole. Jednak panowie z OT.TO, spytani o sposoby radzenia sobie z jesienną słotą zaproponowali nam coś innego: – Ciepły kominek. Taki, w którym można się zmieścić z całą rodziną, herbatka z rumem i dużo muzyki, którą sami się rozgrzewamy najchętniej!

Jadła, napoju oraz humoru nie brakowało... (fot. albatros – Szklarnia.tv)


Za złotówkę, dwa złote czy nawet dziesięć – czyli za symboliczne „co łaska” można było skosztować domowych wypieków, pajdy ze smalcem i aromatycznego grzańca. W ten właśnie sposób współorganizator imprezy, Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie, zapełniała festynową skarbonkę. Jej objętość wzrosła po zlicytowaniu wielkoformatowego portretu zbiorowego mieszkańców Szklarskiej. Fotografia wykonana z okazji 50-lecia nadania praw miejskich poszła pod młotek za 100zł.

Antonina Małowiecka

Tagi: · Szklarska Poręba

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia drukarki do kodĂłw kreskowych sprzątanie Wrocław