ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Świąteczna Orkiestra zagra pod Wysokim Kamieniem!

Napisany: 2010-12-16

Świąteczna Orkiestra zagra pod Wysokim Kamieniem!

Po raz pierwszy w Szklarskiej Porębie zagra i zadudni Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorzy obiecują, że będzie mroźno, radośnie i hojnie

(Źródło: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy)

Jak zwykle w pierwszych dniach stycznia nowego roku odbędzie się międzynarodowa zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci potrzebujących opieki medycznej. Po raz pierwszy mieszkańcy Szklarskiej Poręby nie będą musieli pomagać Orkiestrze w Jeleniej Górze, bowiem będą mieli własny finał!
Dzięki grupie zapaleńców, Sylwii Cybulskiej-Pyczak i wolontariuszom, w Szklarskiej został oficjalnie utworzony Sztab WOŚP. XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma pomóc zgromadzić fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, który pomoże dzieciom z chorobami nerek.

Organizatorzy szklarskiej edycji akcji Jurka Owsiaka zapowiadają, że tego dnia rozgrzeją zmarznięty Skwer Radiowej Trójki. Zagrają miejscowi izersko-karkonoscy DJe, a pod styczniowym niebem odbędzie się licytacja rękodzieła miejscowych artystów. Ponadto planują, że każdy przyniesie małego "fanta" – rozkręcona więc zostanie loteria, w której każdy zostanie zwycięzcą. Na zakończenie, tradycyjnie, zostanie puszczone światełko do nieba.

WOŚPowy sztab pod Szrenicą przyjmuje wolontariuszy. Zgłosiło się już 20, jednak liczy się każda para rąk do trzymania skarbonki i nóg do chodzenia deptakami Szklarskiej.

Wszyscy mieszkańcy Szklarskiej i okolic, których gorące serducha tego dnia chcą załomotać dla Orkiestry proszeni są o kontakt:
tel. 888 820 909 lub e-mail: kitka.c.p@wp.pl .

Antonina Małowiecka

· www.wosp.org.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wczasy w Egipcie drabiny jezdne wczasy w Grecji sprzątanie Wrocław