ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Kryształy rozdane

Napisany: 2011-01-14

Kryształy rozdane

Podczas piątego spotkania Ludzi Gór, które w poświątecznym okresie łączy sudeckich górali, poza opłatkiem, rozdzielano także nagrody

Tegoroczni laureaci Izerskich Kryształów (fot. UM Szklarska Poręba)

Jak co roku w "Szałasie Sielanka" nad Wodospadem Kamieńczyka, była świąteczna atmosfera. Za stołami z wigilijnymi pierogami, barszczem i opłatkiem, zasiedli licznie zacni goście. Wśród nich ekscelencja ks. biskup Stefan Cichy oraz burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński.

Spotkanie było doskonałą okazją do wręczenia Izerskich Kryształów – nagród przyznawanych przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich ZAKWISIE osobom najbardziej zasłużonym dla promocji regionu Gór Izerskich. W tym roku wyróżnieni zostali: Ryszard Dembiński, Karkonoska Grupa GOPR oraz Miloš Kirchner, czeski fotograf od lat przybliżający piękno Gór Izerskich po obu stronach granicy. Niestety ze względu na zły stan zdrowia Izerski Kryształ został Panu Kirchnerowi wręczony w jabloneckim szpitalu po uroczystości. Panie Milošu – życzymy rychłego powrotu do zdrowia!

Dominik Dembiński, propagujący na co dzień muzykę dawną, odbierając nagrodę, powiedział: – Uważam, że unifikacja jest niebezpieczna, dlatego sam prowadzę wiele różnych zespołów muzycznych. Gramy różną muzykę. Na co dzień pracuję także z młodymi ludźmi. Jednak ważne jest to żebyśmy nie zapomnieli muzyki naszych dziadów.

Julian Gozdowski nagrodzony "Duchem Gór" (fot. UM Szklarska Poręba)

Izerskie Kryształy co roku trafiają do tych, którzy angażują się najmocniej w promowanie regionu Gór Izerskich. – Kapituła przyznająca nagrody, jest otwarta na wszystkich kandydatów, czego przykładem jest przyznanie jej w tym roku czeskiemu fotografowi. – podkreśla Andrzej Woźniak, prezes Stowarzyszenia ZAKWISIE. – Co roku mamy kłopot, komu przyznać nagrody, tak wiele jest przecież w naszym regionie osób pozytywnie "nawiedzonych". Naprawdę trudno jest zdecydować – dodaje.

Tego wieczoru uhonorowany został również Julian Gozdowski, komandor corocznego "Biegu Piastów", pasjonat i propagator narciarstwa biegowego. Za promocję Szklarskiej Poręby na całym świecie miasto przyznało Panu Julianowi nagrodę "Duch Gór". Statuetka Karkonosza będzie odtąd wręczana zasłużonym dla promocji Szklarskiej Poręby corocznie.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy satysfakcji z dalszych dokonań.

Antonina Małowiecka

Tagi: · Szklarska Poręba · Bieg Piastów · Izerski Kryształ

· www.szklarskaporeba.pl · www.zakwisie.pl · www.bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław