ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » 1 % podatku = 100 % życia

Napisany: 2011-02-16

1 % podatku = 100 % życia

Diana Bulanda - dzielna wózkerka. Na co dzień studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, mimo iż przez świat niosą ją kółka a nie nogi, lubi podróże i wędrówki

Diana Bulanda wraz z Jędrzejem Jaxa-Rożen w drodze na Orle we wrześniu 2009 r. (fot. Agata Korzeniowska)

Jako pierwsza przetarła szlak dla wózkowiczów w polskich Górach Izerskich, na trasie Jakuszyce-Orle. Jeśli tylko pozwalają jej obowiązki - rehabilitacja, studia, pływanie - chętnie wyjeżdża w góry. Najczęściej w nasze Sudety - na wózku zdobyła Śnieżnik, wdrapała się na Pradziada w Jesenikach, spod Śląskiego Domu podziwiała Śnieżkę.
Wędrówki w górach to dla Diany wytchnienie, odpoczynek i "ładowanie akumulatorów" ale również naturalna forma rehabilitacji. Jednak potrzebna jest również ta medyczna, w gabinetach rehabilitacyjnych przy udziale fachowców. Dzięki ciężkiej pracy rehabilitacyjnej Diana może być samodzielna. Nie trzeba nikogo przekonywać, że to żmudny i niestety kosztowny proces. Przeciętnego niepełnosprawnego nie stać na zapewnienie sobie godziwych warunków życia i skutecznej rehabilitacji. Pomagają rodziny, przyjaciele ale także nieznajomi o wielkich sercach przekazując darowizny.

Zbliża się okres składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Mamy szansę pomóc Dianie w rehabilitacji. Wystarczy, że przekażemy na Jej rzecz 1% podatku dochodowego.

Diana na Stogu Izerskim obserwuje przez teleskop Karkonosze podczas II Astronomicznego Dnia w Izerskim Parku Ciemnego Nieba we wrześniu 2010 r. (fot. Ewelina Śliwińska)

JAK TO ZROBIĆ?

Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT). Po ustaleniu kwoty należnego podatku wpisać:

  • nazwę organizacji pożytku publicznego - Stowarzyszenie Pomocy dla Chorych po Urazach Rdzenia Kręgowego AXIS z dopiskiem Rehabilitacja Diany Bulandy
  • numer KRS stowarzyszenia - 0000070747
  • oraz kwotę 1% należnego podatku.

Proste!

Urząd Skarbowy przekaże wpisaną kwotę 1% podatku dochodowego na konto Stowarzyszenia Pomocy dla Chorych po Urazach Rdzenia Kręgowego AXIS z którego Diana będzie mogła pokryć koszty rehabilitacji, leczenia, zakupu nowego wózka oraz innych wydatków związanych z rehabilitacją.

Aby upewnić się, że Stowarzyszenie AXIS zostało wpisane na listę Organizacji Pożytku Publicznego wystarczy odwiedzić aktualną stronę Ministerstwa Sprawiedliwości lub w można to sprawdzić w serwisie NGO.

W rubrykę "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)" w zeznaniu podatkowym PIT wystarczy pisać pełną nazwę Stowarzyszenia AXIS, jego numer KRS oraz kwotę 1% naszego podatku

Poza tym wszelkie darowizny na rehabilitację Diany można wpłacać na konto Stowarzyszenia Pomocy dla Chorych po Urazach Rdzenia Kręgowego AXIS
Bank Millenium nr 95 1160 2202 0000 0000 1622 3120
+ dopisek Rehabilitacja Diany Bulandy

To jedyny sposób by sfinansować rehabilitację Diany. Bez pomocy, tak jak inni niepełnosprawni, nie ma szans na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Państwowy system pomocy jest niewydolny. Tylko Wy – wrażliwi ludzie rozumiejący potrzeby słabszych - możecie sprawić, by świat był nieco lepszy!

Każda wizyta Diany w górach, również w naszych Izerskich, sprawia Jej ogromną radość. Dzieląc się z Dianą naszym 1% podzielimy się również radością z Gór Izerskich.

Redakcja

Tagi: · niepełnosprawni · trasy dla niepełnosprawnych · wózek inwalidzki

Linki: · Izerski spacer na kółkach · Izerskie słońce, planety i gwiazdy · Z Jakuszyc do Orla zielonym i żółtym szlakiem · www.aksonaxis.org.pl · www.bazy.ngo.pl · www.stogizerski.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drabiny jezdne wczasy w Egipcie wyposażenie laboratorium sprzątanie Wrocław