ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Produkt GÓRY IZERSKIE

Napisany: 2011-05-12

Produkt GÓRY IZERSKIE

Izerska Majówka na Orlu to nie tylko zabawa. Uczestnicy sprzątali szlaki po pseudoturystach, a członkowie lokalnych organizacji pozarządowych rozmawiali o Regionalnym Produkcie "Góry Izerskie"

Logo Regionální produkt Jizerské hory

Spotkanie grupy roboczej, pracującej nad rozwinięciem w polskiej części Gór Izerskich projektu Regionální produkt Jizerské hory odbyło się w ramach powołanego niedawno FORUM IZERSKIEGO. Pani Jitka Doubnerova ze stowarzyszenia Místní akční skupina Mikroregionu Frýdlantsko – organizacji odpowiedzialnej za projekt, przedstawiła zasady kwalifikacyjne certyfikatu dla produktów. Podtrzymała także propozycję złożoną w Jakuszycach, by wspólnie pracować nad czesko-polskimi działaniami promującymi regionalne produkty z Gór Izerskich.

Debata nad Regionalnym Produktem "Góry Izerskie" w Stacji Turystycznej ORLE (fot. Aleksandra Szabłowska)

W żyłowej dyskusji uczestnicy spotkania uzgodnili, że MASiF wyraża zgodę na dołączenie do kopertowego wydawnictwa promocyjnego polskich produktów. Stowarzyszenie Unia Izerska, przeprowadzi nabór wśród polskich rękodzielników i producentów, a w porozumieniu z polskimi Partnerami, zaproponuje przedstawicieli do wspólnego zespołu certyfikującego polskie produkty. Ponadto ustalono, że na koniec czerwca zamknięty zostanie pierwszy etap przygotowań, a spotkanie wspólnego zespołu certyfikującego odbędzie się w początku lipca. Koszty przygotowania polskich wkładek do wydawnictwa promocyjnego i nalepki strony tytułowej, pokryją Polacy, ale druk wykonają Czesi.

Folder promocyjny Regionální produkt Jizerské hory

Podczas następnych spotkań strony umówiły się na wypracowanie kolejnych form organizacyjnych i wydawniczych dla promocji "Regionální produkt Jizerské hory / Regionalny Produkt Góry Izerskie".
W dalszych pracach nad wspólnym czesko-polskim projektem udział zadeklarowali przedstawiciele Unii Izerskiej, Towarzystwa Izerskiego, Místní akční skupina Mikroregionu Frýdlantsko, Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo Izerskie", Stowarzyszenia LUNARNA, oraz czasopisma "Góry Izerskie". Formuła uczestnictwa w pracach jest otwarta, zatem zapraszamy zainteresowanych do kontaktu.

Zbyszek Mądzelewski
Towarzystwo Izerskie

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wczasy w Egipcie wczasy w Grecji drabiny jezdne sprzątanie Wrocław