ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Nowe kilometry Singltreku pod Smrkiem

Napisany: 2011-06-24

Nowe kilometry Singltreku pod Smrkiem

Trasy Singltrek pod Smrkem wciąż się wydłużają, a Nové Město pod Smrkem staje się centrum szlaków kolarstwa terenowego

(fot. Miloš Lubas a Petr Slavík, źródło: www.singltrekpodsmrkem.cz)

Singltrek pod Smrkem przestaje być pętlą, a staje się pełnowartościową siecią tras. W sobotę 25 czerwca Lasy Republiki Czeskiej w Novém Městě uroczyście otwierają nowe kilometry leśnych tras rowerowych.

Singltrek pod Smrkem oferuje teraz nie tylko kolejne kilometry, ale również ścieżki o różnym stopniu trudności. Dzięki temu dostęp do nich będzie łatwiejszy dla szerokiej rzeszy rowerzystów: początkujących i rodzin z dziećmi, a nawet niepełnosprawnych, dla których jazda w terenie była dotąd niedostępna.

- Cieszę się, że będę w imieniu Lasów RCZ, jako głównego partnera projektu Singltrek pod Smrkem, otwierał nowe kilometry ścieżek. Połączą nie tylko nowe miejsce startowe z już istniejącą pętlą, ale zapewnią niezapomniane wrażenia płynące z jazdy na rowerze w środowisku leśnym. Także tym rowerzystom, dla których poprzednie ścieżki były zbyt trudne. - mówi z okazji otwarcia nowych tras Ludvík Řičář, dyrektor krajowy Lasów Republiki Czeskiej. - Lasy RCz zapewniają wszystkim dobre warunki do wypoczynku w otoczeniu przyrody - nowe ścieżki są tego dowodem.

(fot. Miloš Lubas a Petr Slavík, źródło: www.singltrekpodsmrkem.cz)

Uroczystość otwarcia kolejnych odcinków odbędzie się na kąpielisku niedaleko Nového Města pod Smrkem. Ośrodek stanie się punktem startowym dla sieci ścieżek Singltrek pod Smrkem. Aktu otwarcia dokonają przedstawiciele partnerów projektu oraz samorządu.

- Dla Nového Města pod Smrkem dzień otwarcia nowych tras będzie kamieniem milowym w budowaniu naszego partnerskiego projektu Singltrek pod Smrkem. - Dodaje starosta Nového Města pod Smrkem, Pavel Smutný. - Wreszcie ścieżki połączyły się z miejscem, które od początku było planowane jako ich centrum - naszym kąpieliskiem. Myślę, że rowerzyści wszystkich stylów docenią, że mogą swe jazdy zaczynać i kończyć w tej przyjemnej pięknej okolicy.

(fot. Miloš Lubas a Petr Slavík, źródło: www.singltrekpodsmrkem.cz)

Nowo otwarte ścieżki są częścią drugiego etapu projektu dotowanego z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej RCZ - RP 2007-2013 "Czesko-Polski Singltrek pod Smrkem w Górach Izerskich (CZ.3.22/2.2.00/09.01501)". Po ukończeniu w roku 2012 system tras powiększy się o kolejne 22 km po czeskiej i o 18 km tras po polskiej stronie granicy.

- Dokończenie tego etapu projektu Czesko-Polski Singltrek pod Smrkem w Górach Izerskich i przekazanie ścieżek do użytku społeczności rowerzystów jest przykładem transgranicznej współpracy z polskimi partnerami, którymi są miasto Świeradów-Zdrój i Nadleśnictwo Świeradów. - Podkreśla międzynarodowy charakter przedsięwzięcia koordynatorka projektu, Blanka Nedvědická. - Jest również rzeczywistym przykładem osiągnięcia celu projektu, który turystów nie tylko przybliża naturze, ale również staje się łącznikiem między sąsiadami. W ten sposób singltrek osiąga następny poziom - łączy narody.

(fot. Miloš Lubas a Petr Slavík, źródło: www.singltrekpodsmrkem.cz)

Singltreki są ścieżkami unikatowymi, pozostającymi w symbiozie z przyrodą. Są projektowane i budowane według specyfikacji zapewniającej maksymalną satysfakcję użytkowników płynącą z jazdy na rowerze w terenie, jednocześnie respektując zasady ochrony środowiska naturalnego i potrzeby gospodarki leśnej.

- Chociaż realizacja drugiego etapu jeszcze trwa, zdecydowaliśmy się przed wakacjami uroczyście otworzyć 6 km nowych singltreków. Wypływa to z kilku przyczyn. - Uzasadnia termin uroczystości twórca izerskiego singltreku Tomáš Kvasnička. - W końcu łączymy ścieżki z atrakcyjną okolicą kąpieliska w Novém Městě pod Smrkem i docieramy ze ścieżkami na obszar Polski. Wreszcie powstaje łatwa ścieżka, która potrafi zapewnić niezapomniane wrażenia wszystkim rowerzystom, nawet dzieciom, początkującym i niepełnosprawnym handbikerom.

Singltrek pod Smrkem

Singltrek pod Smrkem - partnerzy

Tagi: · trasy rowerowe · trasy dla niepełnosprawnych · turystyka rowerowa

· www.singltrekpodsmrkem.cz/pl/uzivatelsky-ucet · www.izerska.pl/Centrum_sportowo_rekreacyjne___Nové_Město_g,9,a,48.html

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: odżelaziacze wczasy w Egipcie drabiny jezdne sprzątanie Wrocław