ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Impreza na skwerku

Napisany: 2011-07-04

Impreza na skwerku

Większość gości Szklarskiej Poręby przywykła do imprez zimowych. Ale długie letnie dni i ciepłe wieczory bardziej sprzyjają aktywności. Nie tylko sportowej!

MOKSiAL)" title="[POWIĘKSZ]">

(Źródło: MOKSiAL)

Muzyka!

Od kilku dni Szklarska Poręba gości roztańczony i rozśpiewany zespół młodzieżowy Białe Skrzydła z Białorusi. Grupa dzieciaków kultywuje tradycje muzyczne i taneczne pogranicza polsko-białoruskiego. Od momentu powstania zespołu w 1999 roku zdobyli wiele nagród, a mimo tego nie spoczywają na laurach.

Szklarska scena muzyczna zatętni jak nigdy. Od 2 do 10 lipca rozbrzmiewa klasyka: "Na estradzie, w salonie i w ogrodzie czyli muzyka nie całkiem poważna". Muzykę klasyczną we współczesnej, łatwo przyswajalnej oprawie pod batutą prof. Marchwickiej, można usłyszeć w kościele pw. Bożego Ciała, na Esplanadzie, w KRUSie, hotelu Szrenica oraz w hotelu Bornit i restauracji Kaprys.

MOKSiAL)" title="[POWIĘKSZ]">

(Źródło: MOKSiAL)

Sztuka!

Moksialowisko - cykl letnich warsztatów, spotkań i imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej - to oferta dla najmłodszych, starszych i jeszcze starszych. Nie zabraknie ognia (warsztaty ognistego tańca maoryskiego), pięknych plenerów przenoszonych na płótno oraz żywiołowych bębnów podczas warsztatów bębnienia. Spotykać się będziemy tradycyjnie na Skwerku Radiowej Trójki codziennie od godziny 15 - rozstawać dopiero w późnych godzin wieczornych.

MOKSiAL)" title="[POWIĘKSZ]">

(Źródło: MOKSiAL)

Wizja!

Spotkania ze sztuką filmową w Szklarskiej Porębie to nie nowość. Nią będą filmy podczas dorocznych spotkań z Kinem Amatorskim i Niezależnym. Na radiowym skwerku "pójdą" dokumenty z całego świata.

Szansę utrwalenia wszystkich letnich wydarzeń na fotografii będą mieli uczestnicy foto-warsztatów, czyli każdy kto ma sprzęt fotograficzny.

MOKSiAL)" title="[POWIĘKSZ]">

(Źródło: MOKSiAL)

Poza obcowaniem z kulturą w wakacje zachęcamy do rozwodów, a nawet do romansów! Oczywiście do rozwodu z telewizorami, komputerami i samochodami oraz do romansów z przygodą.

Udanych wakacji!

"Mozaika"

Tagi: · Szklarska Poręba

· www.moksial.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów safari Kenia sprzątanie Wrocław