ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Z góry  » Polski głos z czeskiej strony gór

Napisany: 2011-07-06

Polski głos z czeskiej strony gór

W niewielkiej miejscowości u stóp Karkonoszy działa grupa młodziutkich radiowców. Pożytecznie spędzając czas z "sitkiem" w ręku, uczą się dziennikarstwa i budują mosty między sąsiadami - Polską i Czechami

(Źródło: Radio Kulíšek)

Młodzieżowe Radio Kulíšek powstało w 1994 r. Na początku dzieci bawiły się w radio w szkole. Później zaczęły je tworzyć samodzielnie w lokalnym programie kablowym nadawanym w miejscowości Lánov.
W 2000 r. "Kulíšek" był jedną z pierwszych rozgłośni internetowych w Rep. Czeskiej, nadających poprzez platformę www.internetradio.cz .
Od czasu podjęcia współpracy z producentem klocków Merkur z Polic nad Metují redakcję stać na promocję podczas targów, imprez kulturalnych, turystycznych itp. oraz na regularne organizowanie rozmaitych akcji.

W maju 2010 na www.radio-kulisek.cz i na www.krkonose.eu rozbrzmiała stała audycja emitująca Karkonoskie Wiadomości Turystyczne. W serwisach informacyjnych turyści wypoczywający w Karkonoszach mogą usłyszeć co ciekawego dzieje się w regionie oraz poznać rozmaite ciekawostki, zachęcające do wycieczek i aktywnego spędzania czasu. Najbardziej niezwykłe w tej audycji jest to, że można ją usłyszeć również w języku polskim! Wystarczy tylko skorzystać z adresu: http://internetvysilanipl.radio-kulisek.cz .

(Źródło: Radio Kulíšek)

Głównymi partnerami Radia Kulíšek są: Gmina Lánov, Gmina Dolní Lánov, Letnia Szkoła Teatralna w Pradze, Spoit - agencja reklamy z Lánova, Grupa Folklorystyczna Špindleráček, Kolejowe Muzeum Jaroměř, KVK Kunčice nad Łabą, Związek Gmin Karkonoskich we Vrchlabí.

Ta nietuzinkowa rozgłośnia poza walorami informacyjnymi ma przede wszystkim aspekt integracyjny i edukacyjny. Dzieciaki mają wyjątkową szansę, poprzez prawdziwą pracę radiowca, nabyć umiejętności przydatne w dorosłym życiu.

Kto wie - być może w niedalekiej przyszłości również po polskiej stronie Sudetów powstanie podobna inicjatywa?

(al)

· www.radio-kulisek.cz · www.internetvysilanipl.radio-kulisek.cz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław