ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Własna kuchnia kryta strzechą

Napisany: 2011-08-01

Własna kuchnia kryta strzechą

W jindrzichowickim skansenie w weekend 12-14 sierpnia 2011 odbędzie się kurs budowy letniej kuchni krytej trzcinową strzechą

Letnia kuchnia będzie odrobinę podobna do budowli z fotografii

W ramach czesko-polskiego projektu "Drogi wody" ("Cesty vody" / "Ways of Water") organizujemy kolejny kurs weekendowy, w którego ramach nauczymy się budować z drewna i trzciny. Zbudujemy letnią kuchnię, a w niej piec chlebowy. Tematem rozmów będą ekologiczne ograniczenia rozwóju społeczności lokalnych. Nie zabraknie także czasu na gry edukacyjne i zabawy, a także na nieformalne rozmowy o wszystkim, co kogo interesuje...

Kurs, w tym zakwaterowanie i wyżywienie, jest dla wszystkich zainteresowanych DARMOWY. Wystarczy tylko się zgłosić e-mailem na adres: akce@lunaria-jindrichovice.cz albo telefonicznie pod nr.: (+420) 482 321 560 lub (+420) 605 345 467.

Informacje jak dojechać do skansenu w Jindřichovicach pod Smrkiem znajdziecie w sekcji "Kontakt" w witrynie www.lunaria-jindrichovice.cz.

Istnieje możliwość uczestnictwa tylko w jednym dniu (części) programu, jeśli komuś nie pasuje cały weekend. W takim przypadku należy pamiętać, że kurs rozpoczyna się w sobotę i niedzielę około 10. Można przyjechać już w piątek wieczorem.

Zakwaterowanie przy skansenie. Oczekujcie wszelkich wiejskich wygód z XIX wieku (piec, świece itp.) - bynajmniej nie XXI-wiecznych :)
Czekamy na Was!

W imieniu Stowarzyszenie LUNARIA
Zbyněk i Jana Vlkovie

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław