ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Konkurs wybornych trunków

Napisany: 2011-08-26

Konkurs wybornych trunków

Doskonała okazja do zyskania uznania i sławy. Wytocz butelki i antałki ze swej piwniczki i pochwal się własnymi nalewkami na II Festiwalu Nalewek Walońskich

Tra ta ta tam, tra ta ta tam,
po trzykroć tra ta ta tam...

Laudatur Sanctus Laurentius!

Sudeckie Bractwo Walońskie pod światłym patronatem Wielkiego Mistrza Juliusza Naumowicza organizuje II Festiwal Nalewek Walońskich. Do udziału w zabawie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się pochwalić oryginalną, sporządzoną przez siebie regionalną nalewką - słodką bądź wytrawną.

Komisyjnej ocenie zostaną poddane kolor, klarowność, zapach i smak napoju. Konkursowe wyłonienie najlepszej z nalewek rozpocznie się w o godz. 15., w niedzielę 18 września, w Światowy Dzień Monitoringu Wody. Trudnej sztuki wyboru nalewki poddane będą w Starej Chacie Walońskiej w Szklarskiej Porębie.

Kilku Walonów szuka w górach wiosennych ziół

Po przejściu stosownych procedur nalewki będą miały zaszczyt wziąć udział w konkursie. Autorzy najlepszych nalewek zostaną zgodnie z walońską tradycją sowicie nagrodzeni, a ich sława rozniesie się po całej Valonia Sudetica. Do udziału w festiwalu zapraszamy wszystkich mieszkańców gór naszych.

Przemysław Wiater
kanclerz Sudeckiego Bractwa Walońskiego

REGULAMIN II Festiwalu Nalewek Walońskich

§ 1

Drugi Festiwal Nalewek Walońskich, zwany dalej "festiwalem", ma na celu popularyzację wartości gastronomicznych i krajoznawczych w połączeniu z krzewieniem szacunku dla dziedzictwa kulturowego Sudetów. Organizatorem festiwalu jest Sudeckie Bractwo Walońskie przy światłym wsparciu Wielkopolsko-Śląskiego Bractwa Siedmiu Gwiazd.

§ 2

Festiwal odbywa się w dwóch kategoriach nalewek walońskich; słodkich i wytrawnych.

§ 3

Miejscem festiwalu jest Stara Chata Walońska w Szklarskiej Porębie przy ul. H. Kołłątaja 12. Termin festiwalu zostaje ustalony na niedzielę 18 września 2011 r. i rozpocznie się o godzinie 1500 z chwilą uderzenia w Wielki Bęben Waloński.

§ 4

Warunkiem przystąpienia do festiwalu jest złożenie na ręce mincerza walońskiego Roberta Pawłowskiego do Mennicy Bractwa w Starej Chacie Walońskiej w Szklarskiej Porębie przy ul. H. Kołłątaja 12, tel. 722 276 280 własnoręcznie sporządzonej nalewki o objętości 1 litra w naczyniu szklanym lub ceramicznym.

§ 5

Mincerz waloński Robert Pawłowski dokonuje kwalifikacji wstępnej nalewki i zaliczenia do stosownej kategorii festiwalowej.

§ 6

Oceny konkursowej nalewek walońskich dokonuje Wysoka Komisja zatwierdzona przez Wielkiego Mistrza Sudeckiego Bractwa Walońskiego Juliusza Naumowicza i Andrzeja Lewandowskiego Rotmistrza Wielkopolsko-Śląskiego Bractwa Siedmiu Gwiazd. Członkowie Wysokiej Komisji pozostają bezstronni i nie mogą zgłaszać swoich nalewek do udziału w festiwalu.

§ 7

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie i nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałe wypadki.

Tagi: · Walończycy · zielarze · Szklarska Poręba

Linki: · Laboranci w Górach Izerskich (cz.1) · Walończycy - poszukiwacze skarbów Gór Izerskich · www.chatawalonska.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych safari Kenia sprzątanie Wrocław