ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Kryształy u Hauptmanna

Napisany: 2011-09-20

Kryształy u Hauptmanna

Jeszcze tydzień można oglądać wyjątkowe szkło z izersko-karkonoskich hut kryształowych. Jagniątkowska willa Hauptamanna gości piękną wystawę do 29 września

Wernisaż wystawy "Szkło artystyczne w zbiorach prywatnych", zainaugurował 7 września cykl "Tradycje regionu Karkonoszy - ruch kolekcjonerski". Muzeum Miejskie "Dom Gerharda Hauptmanna" w Jeleniej Górze - Jagniątkowie zapełniło się gośćmi.

Dyrektor Muzeum, Pani Julita Izabela Zaprucka przywitała gości krótkim wstępem wprowadzając w temat wystawy. Jako że współorganizatorem organizatorem wydarzenia była Fundacja "Karkonosze - Muzyka Serc" jej prezes, Andrzej Gniewek, zaprosił gości do wysłuchania koncertu Duo "JAK Amadeusz". Dwa duety z okresu klasycyzmu i walc, wprowadziły gości w nastrój, więc udali się na piętro Muzeum do sali wystawowej.

W gablotach wystawionych jest 125 eksponatów - szklanych kubków, kieliszków wazonów, kufli, pucharów, pochodzących z hut szkła w Szklarskiej Porębie (Huta Józefiny), Piechowicach (Huta Heckerta) i Sobieszowie (firma "Kynast Kristall" Neumann & Staebe). Eksponaty te pochodzą z dwóch zbiorów prywatnych kolekcjonerów. O wystawianym szkle opowiadał wolontariusz Fundacji Pan Marek Wojtczuk.

Ekspozycję oglądać można w godzinach otwarcia muzeum do 29 września 2011 r.

A.G.

Fundacja, za zezwoleniem Ministra MSWiA, prowadzi sprzedaż cegiełek wartościowych przez upoważnione osoby, również przy wystawie. Szczegóły i więcej informacji o Fundacji na stronie www.muzykaserc.pl .

Tagi: · huta szkła · szklarstwo

Linki: · Szklane tradycje regionu Karkonoszy · www.muzykaserc.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wczasy w Egipcie drabiny jezdne odżelaziacze sprzątanie Wrocław