ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Kolejna edycja wyścigów, kolejny rekord!

Napisany: 2011-12-19

Kolejna edycja wyścigów, kolejny rekord!

To już tradycja - co roku jedne z najtrudniejszych, międzynarodowych wyścigów psich zaprzęgów biją rekordy! Już wkrótce rusza Husqvarna Tour 2012

(źródło: organizatorzy)

Ponad 700 psów zaprzęgowych na starcie, 110 km trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, 70 najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko - to wszystko już na początku stycznia, w ramach Husqvarna Tour VI. Miejsce zawodów - Jakuszyce, gwarantuje przeżycie niecodziennej przygody w czarującym, zimowym otoczeniu polskich Gór Izerskich...

Wyścigi psich zaprzęgów to niezwykle widowiskowy, pełen pasji i pozytywnych emocji sport, który odbędzie się w dniach 5-8 stycznia 2012 r., na izerskich trasach "Biegu Piastów"
.
Na starcie Husqvarna Tour 2012 staną najlepsi maszerzy z całego świata, z ponad 700 psami zaprzęgowymi!
- Żadne inne zawody w Europie nie cieszą się taką popularnością. Lista zgłoszeń uczestników została zamknięta na 5 tygodni przed rozpoczęciem zawodów, co jest ewenementem na skalę europejską. Cieszymy się, że pięć lat naszych wysiłków zostało docenionych przez najlepszych maszerów - komentuje Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Husqvarna Tour.

(źródło: organizatorzy)

Wyścigi psich zaprzęgów to dyscyplina bardzo widowiskowa. Sportowe emocje, psy, które aż rwą się do startu oraz piękny, zimowy krajobraz górski sprawiają, że na skórze pojawia się gęsia skórka - nie tylko z zimna. Historia wyścigów psich zaprzęgów sięga czasów gorączki złota na Alasce. Nie trzeba jednak jechać tak daleko żeby zobaczyć dziesiątki puszystych malamutów i poczuć klimat fascynującej przygody.
- Najważniejszą cechą charakterystyczną dla ducha tej dyscypliny są ludzie i ich najlepsi przyjaciele - psy. W żadnym innym sporcie nie ma tak specyficznego klimatu - mówi Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer w firmie Husqvarna Poland. - Sport ten wręcz urasta do rangi sztuki, w której największe sukcesy odnosi się wówczas, kiedy zawiąże się silna więź pomiędzy psami i ich właścicielem. Ekipy czerpią niezwykłą radość z możliwości wspólnego ścigania się po zaśnieżonych trasach... Dlatego na zawody zapraszamy nie tylko zwolenników sportów zimowych, ale również miłośników psów i wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić czas w pięknym miejscu, w nietypowy sposób. Bez względu na wiek.

(źródło: organizatorzy)

Konkurs! Zaprojektuj pocztówkę zawodów!

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie polegającym na zaprojektowaniu pocztówki wyścigów Husqvarna Tour! Jeśli masz ciekawe pomysły i jesteś kreatywny ten konkurs jest dla Ciebie! Przenieś na papier atmosferę Husqvarna Tour - jednego z najtrudniejszych europejskich średniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów!
Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z całej Polski. Prace w formacie min. A4, wykonane dowolną techniką (kredki, farby, flamastry, wyklejanka itp.) należy przesłać do 6 stycznia 2012 r. na adres e-mail: jorlowska@compress.com.pl lub drogą pocztową do Biura Prasowego Husqvarna Tour na adres: Biathlon, Jakuszyce 7, 58-580 Szklarska Poręba z dopiskiem "Konkurs-pocztówka". Podczas wyścigów odbędzie się wystawa nadesłanych projektów, a 8 stycznia, podczas ceremonii zakończenia zawodów, odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Biuro Prasowe Husqvarna

Spółka Husqvarna® - największy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok, takich jak m. in. pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe. Jest również europejskim liderem w produkcji systemów nawadniających pod marką Gardena, a także wiodącym producentem narzędzi tnących i diamentowych dla przemysłu budowlanego. Przychody netto za 2010 rok osiągnęły poziom 32 miliardów koron szwedzkich, a średnia liczba zatrudnionych pracowników wyniosła 15 000 osób.

Tagi: · psie zaprzęgi · trasy narciarskie · Bieg Piastów

Linki: · Izerska Alaska · Najszybsi i najwytrwalsi · www.borderrush.com · www.husqvarna.pl · www.husqvarna.com

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wczasy w Grecji wczasy w Egipcie drabiny jezdne sprzątanie Wrocław