ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Z góry  » Internetowy zamek we Wleniu

Napisany: 2012-02-06

Internetowy zamek we Wleniu

Istniejąca od 2004 roku, jedyna strona internetowa w całości poświęcona Zamkowi we Wleniu doczekała się nowej odsłony i nowych domen. O genezie powstania strony pisze jej twórca

Ruiny zamku we Wleniu (fot. Marek Krzysztof Dral, Wleń Info)

Historią interesowałem się od zawsze, jednak studiować ją miałem cierpliwość tylko przez rok.

Zamek we Wleniu po raz pierwszy zobaczyłem w roku 2002. Ruiny zauroczyły mnie, była to "miłość od pierwszego wejrzenia". W płaskiej jak patelnia Polsce centralnej takich miejsc nie ma. Wspomnieć tu muszę, że był to okres w moim życiu, gdy zaczytywałem się Sapkowskim, interesowałem się szermierką średniowieczną i tematyką, nazwijmy ją "okołośredniowieczną". Zamek we Wleniu rozpoczął moją kilkuletnią eksploracje ruin w całym kraju.

Genezę internetowej strony o Zamku we Wleniu stanowiła konieczność wykonania strony internetowej, jako pracy semestralnej, z programowania w języku HTML. Strona w sierpniu 2004 roku została opublikowana. Do stycznia br. zamieszczona była praktycznie w niezmienionej formie.

Ruiny zamku we Wleniu (fot. Marek Krzysztof Dral, Wleń Info)

Ostatnio, przyznać się też muszę, brakowało mi czasu na jej aktualizację. Przez te ponad sześć lat stronę odwiedziło ponad 18 tysięcy internautów! Otrzymałem wiele maili z pochwałami za pomysł i uwagami. W krótkim czasie, mimo darmowego serwera, wyrocznia Google, po wpisaniu haseł "zamek" oraz "wleń", wypozycjonowało stronę na pierwszym miejscu. Przez lata te, kilkadziesiąt osób wykorzystało materiały zebrane na stronie oraz ją samą, jako źródło, do prac dyplomowych, licencjackich i magisterskich. Napisał też do mnie słowa uznania Burmistrz Wlenia. Wszystko to, wpłynęło na fakt, iż postanowiłem odświeżyć stronę do współczesnych standardów, bo przecież internet w 2004 roku wyglądał zupełnie inaczej. Strona, zasłużyła sobie też na porządne domeny, pod którymi teraz się znajduje, ZamekWlen.pl i ZamekWeWleniu.pl.

Swoją drogą myślę też, że w jakiś sposób stronę tą Wleniowi jestem winien, bo ja zabrałem mu Wleniankę.

Paweł Usielski


Z przyjemnością zapraszamy do odwiedzania strony, a przede wszystkim do polecania jej znajomym www.ZamekWlen.pl.

Źródło: Wleń Info

Tagi: · zamek · zabytek

Linki: · Nie tylko Gryf i Czocha... · www.zamekwlen.pl · www.zamekwlen.pl · www.wleninfo.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wczasy w Egipcie drabiny jezdne odżelaziacze sprzątanie Wrocław