ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Poznaj alternatywne metody leczenia na pograniczu

Napisany: 2012-02-21

Poznaj alternatywne metody leczenia na pograniczu

P-ZFST POGRANICZE zachęca do wzięcia udziału w polsko-niemieckim specjalistycznym seminarium dla hodowców zwierząt nt. alternatywnego leczenia

(Źródło: http://www.sxc.hu)

"Zdrowotność zwierząt a zachowanie wysokiej jakości produktów przy zastosowaniu alternatywnych metod leczenia" - pod takim tytułem we wtorek 6 marca 2012 r. odbędzie się w Göbeln k. Bautzen (Saksonia, Niemcy) seminarium zorganizowane w ramach projektu "Działać ekologicznie".

Alternatywne metody leczenia zwierząt zalecane są w rolnictwie ekologicznym. Także w konwencjonalnych gospodarstwach rolnicy coraz częściej zainteresowani są profilaktycznym ograniczeniem pozostałości leków weterynaryjnych w mięsie, jajkach czy też mleku poprzez zastosowanie alternatywnych metod leczenia. Brakuje jednak wiedzy w tym zakresie. A przecież najlepszą metodą leczenia jest dobra profilaktyka. Jednak nawet przy najlepszym zarządzaniu i opiece nie można uniknąć chorób zwierząt. Prowadzi to często do strat, wad jakościowych czy też zwiększenia kosztów.

Seminarium jest skierowane do rolników i doradców z Dolnego Śląska i Saksonii, zarówno przedstawicieli gospodarstw ekologicznych jak i konwencjonalnych. Oprócz części teoretycznej zaplanowana została wizyta w gospodarstwie zajmującym się hodowlą bydła. Uczestnicy uzyskają informacje nt. zastosowania alternatywnych metod leczenia zwierząt. Seminarium stanowi także możliwość do konsultacji z ekspertami, poznania doświadczeń i opinii praktyków, przetwórców i lekarzy weterynarii oraz zobaczenia efektów stosowania alternatywnych metod leczenia.

Seminarium jest organizowane w ramach projektu pt. "Działać ekologicznie - przedsięwzięcia w celu intensyfikacji transgranicznej współpracy przy rozbudowie przetwórstwa regionalnego i sprzedaży produktów ekologicznych", dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Organizatorami są: Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu, wraz z partnerami z Niemiec - EkoConnect e.V i Gäa e.V.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny! Organizatorzy zapewniają tłumaczenie podczas seminarium na język polski i niemiecki.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do Stowarzyszenia P-ZFST "Pogranicze" do 2 marca 2012 r. przy wykorzystaniu formularza dostępnego pod adresem www.pogranicze-csb.home.pl na adres: gula@pogranicze-csb.home.pl

Szczegółowy program seminarium dostępny jest w serwisie int. Organizatora www.pogranicze-csb.home.pl

Magdalena Guła
Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie
Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze"

Tagi: · zabytki

· www.pogranicze-csb.home.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław