ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Ski Retro Festiwal w muzeum

Napisany: 2012-04-18

Ski Retro Festiwal w muzeum

Jeśli doskonale się bawiliście podczas tegorocznego Ski Retro Festiwalu, macie okazję przeżyć to jeszcze raz. A Ci, którzy nie mieli okazji bawić się zimę w retrostylu - wystawę fotograficzną powinni odwiedzić koniecznie

Ski Retro Festiwal rozpoczął się 11 stycznia 2012 r. akcją dla dzieci z polskich i czeskich przedszkoli pod nazwą Retro Śniegolepy. 13 stycznia 2012 r. odbył się Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie wernisaż wystawy "Początki sportów zimowych w Karkonoszach i Górach Izerskich", gdzie były wystawione fotografie z końca XIX i początku XX stulecia.

Następnie, dnia 14 stycznia 2012 r. rozegrano Retro Dwubój - slalom i skoki. Zawody rozpoczęły się od pokazu mody retro. W samych zawodach swych umiejętności dowodzili tak panowie, jaki i stateczne damy.

Festiwal zakończył się 10 marca 2012 r. Retro Biegiem na 3,5 km wokół Stacji Turystycznej ORLE. Wzięło w nim udział aż 108 uczestników! Biegli mali (najmłodszy miał 2 lata), dorośli, młodzi i seniorzy. A to wszystko jest udokumentowane fotografiami, które od 12 kwietnia do 31 maja 2012 r. można oglądać w Muzeum Szkła w Harrachovie.

Ski Retro Festiwal odbywał pod patronatem UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie zaś Harrachov był partnerem projektu.

Źródło: Gmina Harrachov

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych safari Kenia sprzątanie Wrocław