ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Najazd młodych turystów

Napisany: 2012-04-19

Najazd młodych turystów

W dniach 31 maja-3 czerwca br. w Świeradowie-Zdrój rozegra się największa młodzieżowa rywalizacja turystyczno-krajoznawcza w Polsce

Centralny Finał XL Edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, odbędzie się w Świeradowie-Zdroju z inicjatywy PTTK "Ziemi Lwóweckiej".
Od miesięcy trwają przygotowania organizacyjne, nad którymi czuwa Prezes Oddziału - Wojciech Król.
Możemy spodziewać się dużego ruchu młodych turystów, którzy będą zakwaterowani w Uzdrowisku Świeradów-Zdrój. Izerski kurort będzie dla wielu z nich nowym miejscem, które będą dopiero poznawać.

Dla wszystkich zaś stanie się areną zmagań o cenne punkty w jedenastu konkurencjach turniejowych. Wśród nich rozegrany będzie turystyczny marsz na orientację. Znany jest doskonale mieszkańcom z dwóch wydarzeń turystycznych: Rodzinnych i Mikołajkowych marszów na orientację. Ta konkurencja jest szczególna, bo przeprowadzimy ją na terenie miasta.
Ciekawostką będzie edukacyjno-dydaktyczna baza Nadleśnictwa Świeradów. Młodym krajoznawcom przyjdzie zmierzyć się z wiedzą o roślinach i zwierzętach pod okiem leśniczych.
Pozostałe konkursy przeprowadzimy na terenie Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju.
Ponadto wywieziemy ich w góry, gdzie poszukają Świeradowskiej Żabki. Poczują smak i klimat Doliny Młodości. Sprawimy, że zaznają wiele radości, aby potem opowiedzieć o Górach Izerskich znajomym i przyjaciołom, których także zapraszamy w nasze góry.

W organizacji turnieju wspiera nas nas wielu ludzi i instytucji - bez ich pomocy przeprowadzenie tak dużej imprezy byłoby nie możliwe. Nad całością czuwa Rada Programowa d/s Młodzieży Szkolnej ZG PTTK. Jej przedstawiciele zawitali 17 marca 2012 do Świeradowa i obserwowali przygotowania do Finału.
"Poczuliśmy niezwykle serdeczną atmosferę wśród osób z którymi miło nam się było spotkać. Nie brak tu również licznych atrakcji turystycznych. Świeradów-Zdrój jako miasto, jego mieszkańcy i władze są bardzo przyjaźni turystom. Mamy nadzieje że na przełomie maja i czerwca 2012 roku przekonają się o tym uczestnicy finału centralnego XL OMTTK PTTK." - pisali Aleksandra Staszak i Paweł Zań po marcowej wizycie

Dotychczasowe działania i plany na najbliższe miesiące pozwalają nam bez obaw myśleć o jubileuszowym finale OMTTK. Dopinamy wszystko na ostatni guzik. Wciąż jednak poszukujemy sponsorów, by Turnieju głęboko zapadł w pamięć uczestników i organizatorów.
Pokażemy całej Polsce najpiękniejsze Góry Izerskie!

Paweł Idzik, PTTK Lwówek Śląski

Tagi: · Świeradów-Zdrój

Linki: · Zwyciężyły Ojcowiznę · www.pttk.boo.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drukarki do kodĂłw kreskowych safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław