ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Znajdź drogę do domu

Napisany: 2012-05-17

Znajdź drogę do domu

Osnute magią i czarami przeżycia, wprowadzają Walona żyjącego w "Pisarskiej Porębie" do świata tajemnic i legend. Jedna z nich prowadzi do ukrytego skarbu... Odkryj go!

DROGA DO DOMU, Przemysław Żuchowski, okładka i ilustracje - Paulina Żuchowska, Wydawnictwo AdRem 2012

Okazja nadarza się już w najbliższą sobotę. Wystarczy przyjść podczas Nocy Muzeów do Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu. Powita Was tam Walończyk. Jeśli zechcecie poznać opowieść o przygodach strażnika walońskiego skarbu - będziecie mogli zakupić jego księgę. Prosto spod drukarskiej "igły".

Podczas dorocznego wieczornego święta muzeów, Wydawnictwo AdRem z Jeleniej Góry na dwóch stoiskach zaprezentuje swe książki i inne publikacje. Wśród nich - gwóźdź programu - "Droga do Domu" Przemysława Żuchowskiego.

Akcja książki toczy się w 1675 r., na terenie dzisiejszej Szklarskiej Poręby oraz jej najbliższych okolic. Codzienne życie prostych ludzi w otoczeniu dzikiej wówczas natury, przynosi każdego dnia nowe problemy i nowe przygody. Główny bohater, wspomniany Walon, zaczyna rozumieć, że wszystko czego uczył się w młodości miało swój ukryty cel...

Resztę zdradzi Wam sam autor. Podczas spotkania będzie oczywiście podpisywał swą książkę, otoczony przez walońską atmosferę Gór Olbrzymich. Nie zdradzimy jednak wszystkiego. Wszak to karkonosko-izerska tajemnica.


Tropiciel tajemnic i sekretnych znaków walońskich

Przemysław Żuchowski urodził się w Lesznie Wlkp., gdzie stale mieszka. Uzyskał wyższe wykształcenie pielęgniarskie i pracuje w ratownictwie medycznym. Pasją Pana Przemysława są wędrówki po górach i jaskiniach, ze szczególnym upodobaniem Karkonoszy i Gór Izerskich.
Kocha przyrodę, którą w wolnych chwilach uwiecznia na fotografiach.

Tajemniczo i bajkowo

Do Muzeum Etnograficznego przy ul. Traugutta 111/113 koniecznie zabierzcie dzieci! Poza TAJEMNICZYMI, AdRem zaprezentuje również BAJKOWE KARKONOSZE. Na kolorowym stoisku karkonoskie skrzaty pokażą swe przewodniki i inne pomoce niezbędne młodemu turyście, a osłodzą je smakołykami. Dla zdolnych i odważnych - konkurs plastyczny z nagrodami upominkami.

Program dnia, współorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Ducha Gór", będzie bogaty.
Spotkanie z tajemnicami i bajkami zainaugurują występem "Wójtowianie" z Krasnobrodu. Zagrają i zaśpiewają na ludową nutę, wprost z Roztocza. Ponadto zobaczymy wyroby współczesnego rzemiosła karkonoskiego: ozdoby z filcu oraz lnu, drewniane anioły, ozdoby piernikowe, szkło artystyczne, witraże, kompozycje z liści. Prezentacjom towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci i dorosłych prowadzone przez karkonoskich rzemieślników.
To wszystko (przyznajcie - wiele!) okraszone tradycyjnymi karkonoskimi wyrobami.

Na nocne spotkanie z duchami Karkonoszy 19 maja 2012 r. w godzinach 16-24,

ZAPRASZAJĄ:

  • Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu
  • Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Ducha Gór"
  • Wydawnictwo AdRem

Wstęp wolny!

al

Tagi: · Walończycy · Walońskie Księgi · Szklarska Poręba

Linki: · Walończycy - poszukiwacze skarbów Gór Izerskich · www.muzeumetnograficzne.pl · www.adrem.jgora.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów safari Kenia sprzątanie Wrocław