ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » IX Międzynarodowy Konkurs Orki Konnej

Napisany: 2012-07-12

IX Międzynarodowy Konkurs Orki Konnej

Zaorać pole z pomocą konia to ginąca umiejętność. Są jednak tacy, który potrafią zrobić to mistrzowsku! Przyjedź do Zacisza kibicować oraczom, jeźdźcom, woźnicom, a przede wszystkim koniom

Turniej Orki Konnej - impreza rekreacyjna dla miłośników koni i wszystkich lubiących przyjemnie, na łonie natury spędzić czas (źródło: Jedenastka Izerska)

W Złotym Potoku 29 lipca 2012 r. odbędzie się "IX Międzynarodowy Turniej Orki Konnej".
W szranki stanie kilkunastu zawodników z Polski oraz z Niemiec, w dwóch kategoriach: w parach i w pojedynczo. Każdy z nich ma do zaorania wcześniej wylosowane przez siebie poletko. Widowisko jest bardzo interesujące szczególnie, iż wielu obserwatorów pierwszy raz ma możliwość zobaczyć jak wyglądają prace polowe. W poprzednich edycjach Turnieju uczestnicy wspaniale dawali sobie radę z powierzonym zadaniem, a sędziowie meli nie lada orzech do zgryzienia, komu przyznać I miejsce.
W kategorii par końskich nagrodą główną jest źrebak, zaś w kategorii "pojedynki" - uprząż szorowa. Atrakcyjność nagród sprawia, iż z roku na rok zwiększa się liczba orzących.

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Lubańskiego w Ujeżdżeniu (źródło: Jedenastka Izerska)

W trakcie Turnieju Orki rozegrane będą również Otwarte Mistrzostwa Powiatu Lubańskiego w Ujeżdżeniu. Propagują jeździectwo wśród dzieci i młodzieży z okolicznych gmin. Zawody umożliwiają młodym jeźdźcom zademonstrowanie swych umiejętności oraz poczuć odrobinę sportowej rywalizacji. Z reguły nie mają takiej okazji na zawodach regionalnych - większość z nich nie jest zarejestrowanymi zawodnikami w Polskim Związku Jeździeckim. Dodatkową motywacją do udziału i podnoszenia swoich umiejętności jest możliwość wygrania atrakcyjnych nagród rzeczowych (sprzętu jeździeckiego). Poza tym każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowe floth.


Amatorskie Zawody w Powożeniu (źródło: Jedenastka Izerska)

Ale to nie koniec atrakcji tego dnia! W godzinach popołudniowych rozegrane zostaną IV Amatorskie Zawody w Powożeniu, II Mistrzostwa Kobiet w Powożeniu (w ubiegłym roku cieszyły się dużą popularnością), "Konikoniada" – ścieżka zręcznościowa dla koni rasy Konik Polski oraz VIII Konkurs Jeździecki dla Dzieci Specjalnej Troski.
W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkursami publiczność będzie mogła zrobić zakupy na Jarmarku Miodu i Rękodzieła, a dzieci skorzystać z dmuchanych zamków i zjeżdżalni.

Zapraszamy od rana do "SZAŁASU" w Złotym Potoku, w Zaciszu (Gmina Leśna)!

Klub Jeździecki "Jedenastka Izerska"

Klub jest organizacją zrzeszającą zainteresowanych rekreacją, hippoterapią, sportem konnym i hodowlą koni i sympatyków jeździectwa. Przez 10 lat działał jako nieformalna grupa miłośników koni, propagując jeździectwo i sporty konne na terenie Pogórza Izerskiego.
Aby rozwijać i kontynuować działania od stycznia 2010 r. grupa pasjonatów założyła Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Jeździecki Jedenastka Izerska. Nadanie formy prawnej umożliwia pozyskiwanie wsparcia finansowego z zewnątrz. Dzięki temu możliwe jest podnoszenie jakości organizowanych imprez rekreacyjno- sportowych.

Za główny cel jaki stawiają sobie członkowie klubu jest popularyzacja walorów rekreacji, hippoterapii i sportu konnego. Na Pogórzu Izerskim, gdzie systematycznie przybywają hodowle koni i powstają ścieżki konne organizacja zajęć, zawodów, imprez sportowych i rekreacyjnych staje się bardzo ważną działalnością. Jednocześnie klub dąży do zapewnienia kadry instruktorów prowadzących zajęcia rekreacyjno-sportowe i hippoterapii.
Zainteresowanych współpracą z Klubem Jeździeckim "Jedenasta Izerska" zachęcamy do kontaktu: izerska.11@wp.pl

Źródło: Jedenasta Izerska"

Linki: · Baletnice kute na cztery kopyta · Konne zmagania Jedenastki · Święto w Szałasie

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drabiny jezdne odżelaziacze wczasy w Egipcie sprzątanie Wrocław