ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » I WW-ystartowali

Napisany: 2012-08-17

I WW-ystartowali

Pierwsi zawodnicy Izerskiej Wielkiej Wyrypy już wyruszyli!

(fot. Krystyna Sławińska)

Wystartowali: 27 mężczyzn i 3 kobiety na 100 km trasie w Ekstremalnym Rajdzie na Orientację "Izerska Wielka Wyrypa". Już zmagają się z drogą. Wystartowali punktualnie o godz. 18 z Barcinka.

O tym, czy przygotowane przez Arkadiusza i Kornela Jaskułów z mod-x.org trasy są nawigacyjnie i kondycyjnie trudne czy proste przekonamy się tak naprawdę jutro, kiedy pierwsi zawodnicy powrócą do bazy Rajdu. I co można przewidzieć – opinie będą rozbieżne.

Budowniczowie tras przekonują jednak, że zawodnicy nie powinni mieć problemu z odnalezieniem punktów kontrolnych, kiedy tylko znajdą się w ich pobliżu. – Nie trzeba będzie wspinać się na drzewa, nie będzie trzeba schodzić na sam dół wąwozów czy zaglądać pod kamienie – zapewniał Arkadiusz Jaskuła. – Wszystko jest widoczne, a przynajmniej staraliśmy się, aby takie było – dodał.

(fot. Krystyna Sławińska)

Podczas, gdy pierwsi zawodnicy już są w trasie, inni przygotowują się do startu i ciągle ściągają do bazy Rajdu. Na parkingu przed szkołą w Barcinku widać już tablice rejestracyjne z całego kraju, a biuro zawodów tętni życiem.

Już jutro bladym świtem wyjadą rowerzyści, przed którymi do pokonania będzie 150 km. Godzinę po nich, o godz. 7, ruszą uczestnicy 50 km trasy pieszej, a tych jest najwięcej.

Najciekawsze dla tych, którzy tylko z boku obserwują tych szaleńców (czyli dla nas), dopiero przed nami. Bo najbardziej interesują nas wrażenia, z którymi będą wracali zawodnicy. Na pewno z nimi porozmawiamy i podzielimy się ich wrażeniami!

Violetta Pietrzak

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drabiny jezdne wczasy w Egipcie wczasy w Grecji sprzątanie Wrocław