ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » III Karkonoski Festiwal Nalewek Walońskich

Napisany: 2012-08-31

III Karkonoski Festiwal Nalewek Walońskich

Miejsce: Stara Chata Walońska • Data: 9 września 2012 r. • Start: 1500

Regulamin III Karkonoskiego Festiwalu Nalewek Walońskich

§ 1
Trzeci Karkonoski Festiwal Nalewek Walońskich, zwany dalej "festiwalem", ma na celu popularyzację wartości gastronomicznych i krajoznawczych w połączeniu z krzewieniem szacunku dla dziedzictwa kulturowego Sudetów. Organizatorem festiwalu jest Sudeckie Bractwo Walońskie przy światłym wsparciu Wielkopolsko-Śląskiego Bractwa Siedmiu Gwiazd.

§ 2
Miejscem festiwalu jest Stara Chata Walońska w Szklarskiej Porębie przy ul. H. Kołłątaja 12. Termin festiwalu zostaje ustalony na niedziele 9 września 2012 r. i rozpocznie się o godzinie 15.00 z chwilą uderzenia w Wielki Bęben Waloński.

§ 3
Festiwal odbywa się w dwóch kategoriach karkonoskich nalewek walońskich; słodkich i wytrawnych. Warunkiem przystąpienia do festiwalu jest złożenie na ręce mincerza walońskiego Roberta Pawłowskiego do Mennicy Bractwa w Starej Chacie Walońskiej w Szklarskiej Porębie przy ul. H. Kołłątaja 12, tel. 722 276 280 własnoręcznie sporządzonej nalewki o minimalnej objętości 3/4 litra w naczyniu szklanym lub ceramicznym.

§ 4
Oceny konkursowej nalewek walońskich dokonuje Wysoka Komisja zatwierdzona przez Wielkiego Mistrza Sudeckiego Bractwa Walońskiego Juliusza Naumowicza i Andrzeja Lewandowskiego Rotmistrza Wielkopolsko-Śląskiego Bractwa Siedmiu Gwiazd. Członkowie Komisji pozostają bezstronni i nie mogą zgłaszać swoich nalewek do udziału w festiwalu.

§ 5
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie i nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałe wypadki.

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław