ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Ceramiczno-malarski wernisaż

Napisany: 2012-09-19

Ceramiczno-malarski wernisaż

Zaproszenie na wernisaż dwóch wystaw: Michaliny Choroszczak oraz Elżbiety Telatyńskiej, 22 września, o godz. 17 do Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie

Elżbieta Telatyńska - ceramiczka, mieszkająca w Świerzawie, a tworząca w Dobkowie.
Michalina Chroszczak - jeleniogórzanka, studentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Dziś jeszcze nic obu pań nie łączy, lecz stanie się to 22 września br., o godz. 17 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie, kiedy odbędzie się wspólny wernisaż wystaw obu artystek.

Wyroby Elżbiety Telatyńskiej - użytkowe i ozdobne - wszystkie są okraszone rozpoznawalnym stylem

Parter galerii po raz pierwszy zajmie wystawa czasowa "Ceramika Elżbiety Telatyńskiej". Formy użytkowe i ozdobne, a wszystkie okraszone rozpoznawalnym stylem. Tworzone w skupieniu i mimo, że czas goni panią Elżbietę jak wszystkich innych, to jednak z wielkim spokojem.

Pani Elżbieta zarzeka się, że artystką nie jest. - Czuję się taką zwykłą kobietą - mówi. I rzeczywiście - jest niezwykle skromną i ciepłą osobą i jej wizerunek nijak nie pasuje do mitu narosłego wokół artystów. Ceramiką zaczęła się zajmować już jako dorosła osoba, ale to nie przeszkodziło w tym, aby dziś śmiało mogła powiedzieć, że to jej cały świat.
Wyroby Pani Elżbiety kojarzą z pewnością bywalcy Izerskich Jarmarków Rękodzieła i Sztuk Wszelakich oraz podobnych imprez w regionie. Rzadko jednak jest okazja, aby porozmawiać z ich twórcą, a tym razem będzie.

Michalinę Choroszczak inspiruje to co widzi wokół: krajobraz naturalny i miejski

Do dyspozycji drugiej artystki, z którą będzie się można spotkać tego dnia w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie - Michaliny Choroszczak, oddajemy całe piętro galerii. Z pochodzenia jeleniogórzanka, ale obecnie mieszkająca we Wrocławiu, gdzie studiuje na Wydziale Malarstwa tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych, swój talent szlifuje od okiem prof. Janusza Merkla. Poszukuje, bawi się kolorem, fakturą. Inspiruje się tym, co wokół - naturą, ale też miejskim krajobrazem obu miast, którą ją kształtują: Wrocławiem i Jelenią Górą.

Podczas kromnowskiej wystawy zatytułowanej "Historie naturalne - opowieści o drzewach" przedstawi Państwu część swojego dorobku z zakresu malarstwa i rysunku.

Wstęp jak zawsze darmowy!

Violetta Pietrzak, Artystyczna Galeria Izerska

Tagi: · Artystyczna Galeria Izerska · Kromnów

Linki: · Artystyczna Galeria Izerska · Jarmarkowe lekarstwo na depresję · Izerska świątynia kultury · www.galeriaizerska.blogspot.com

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław