ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Piękne Ślązaki i zwinne pieski

Napisany: 2012-10-02

Piękne Ślązaki i zwinne pieski

Konie rasy śląskiej, psy, bryczki i doskonała zabawa na świeżym powietrzu czyli II Wystawa Hodowlana Koni Rasy Śląskiej w Lubomierzu

(fot. LGD Partnerstwo Izerskie)

Już po raz drugi w Lubomierzu spotkali się miłośnicy koni rasy śląskiej. Hodowcy stanęli na wysokości zadania i przybyli licznie wraz z przygotowanymi do pokazu końmi na plac przy ul. Majowej. Okręgowy Związek Hodowców Koni we Wrocławiu oceniał klacze i ogiery, a publiczność podziwiała piękno koni w stępie i kłusie.
Dzieci mogły pojeździć na kucykach, a każdy uczestnik wystawy miał szansę przejechać się bryczką. Atrakcją były również stoiska ze sprzętem jeździeckim, uprzężami i innymi akcesoriami rymarskimi.

Jako, że Lubomierz to miasto filmowe zaproszono także psią "aktorkę" - sukę Wendy Ko To Ra - rasy border collie, która występuje w serialu "Pierwsza Miłość". Zaprezentowała publiczności triki wykorzystywane w serialu, np.: martwy pies, chory pies itp. Poza tym można było zapoznać się z Agility - zwinność na torze przeszkód, zarówno psa jaki jego właściciela. To najliczniej reprezentowana psia dyscyplina, a zarazem bardzo kreatywna, pogłębiająca więź człowiekiem z psem.

(fot. LGD Partnerstwo Izerskie)

Właścicielki psów zaangażowały do biegania z psami publiczność. Dzieci pokonywały tor wraz z psem. Zazwyczaj pies przybiegał pierwszy na metę, ale dzieci były bardzo dzielne. Atrakcją była również nauka rzucania frisbee. Więcej o psach i ich właścicielkach na stronie www.agilitydeluks.republika.pl

Wielką atrakcją dnia były jednokonne zawody w powożeniu. Uczestnicy musieli pokonać trasę wyznaczoną przez kegle, na których szczycie były umieszczone piłki. Za każde szturchnięcie kegla nogą konia, bądź kołem bryczki sędziowie przyznawali punkty karne. Wygrał Michał Jabłoński ze Starej Kamienicy.

Nie wypada pominąć faktu, że jednym z uczestników był Bartłomiej Kwiatek, srebrny medalista Mistrzostw Świata w Powożeniu z 2010 roku. Obecnie reprezentant Polski w dyscyplinie powożenia na prestiżowych zawodach w kraju i za granicą.

(fot. LGD Partnerstwo Izerskie)

Ten niezwykle bogaty w końskie i psie atrakcje dzień został zorganizowany dzięki wsparciu przez "Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
"Wystawa Hodowlana w Lubomierzu" współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" - mały projekt Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Źródło: LGD Partnerstwo Izerskie

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław