ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Jesień w kąpieli

Napisany: 2012-10-10

Jesień w kąpieli

Znany świeradowski hotel MALACHIT jako pierwszy w polskich G. Izerskich przyciągnie gości wodnymi kąpielami

Od nowego sezonu narciarskiego w Świeradowie pozjeżdżamy nie tylko ze Stogu Izerskiego. Nowa atrakcja dostarczy niemniej wrażeń. Aquapark przy hotelu "Malachit" wkrótce zostanie otwarty (fot. A. Małowiecka)

Jesienna plucha zbliża się wielkimi krokami. Jednak mimo nadchodzących izerskich chłodów już od połowy października mieszkańcy i goście Świeradowa-Zdroju będą mogli wygrzać się i zregenerować w pierwszym izerskim aquaparku. Park wodnej rozrywki powstaje przy hotelu "Malachit" - jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów kurortu. Inwestycja firmy Interferie z Lubina, będącej właścicielem nie tylko "Malachitu", ale również szklarskiego hotelu "Bornit", została ukończona zgodnie z zakładanym terminem.

Park wodny zapowiada się atrakcyjnie: cztery połączone ze sobą baseny plus dodatkowe wodne igraszki. Do rekreacyjnego dla całej rodziny o głębokości 1 m zjedziemy dwiema najdłuższymi (po 80 m) zjeżdżalniami w regionie. Frajdy dostarczą także gejzery, wodne masaże i linowy "pająk" dla dzieci do wspinaczki. Czyli to co każdy porządny aquapark oferować powinien. - Po wodnym szaleństwie będziemy mieli możliwość odpoczynku w głębokim na 1,2 m basenie, który jest tak naprawdę dużym, wygodnym jaccuzi - polecają realizatorzy projektu. Nasze pociechy będą mogły bezpiecznie się bawić w brodziku z mini-zjeżdżalni w kształcie zwierząt. Basen pływacki głębokości 1,3 m o wymiarach dla wymagających (12×8 m) pozwoli rozciągnąć mięśnie.

Wizualizacja aquaparku przy hotelu "Malachit" (źródło: Interferie)

Oczywiście w aquaparku nie może zabraknąć urządzeń i atrakcji SPA, które wykorzystają zasoby naturalne Gór Izerskich. Relaksu i regeneracji zaznamy w solankowych wannach, wypocimy się w łaźni parowej, a wysuszyć się będziemy mogli w łaźni suchej. Ponadto w części zabiegowej hotelu będzie można skorzystać z szeregu profesjonalnych zabiegów regenerująco-leczniczych: poczynając od masażu, przez kapsułę Dermalife po kąpiel w swojskiej, izerskiej borowinie.

Pozostaje więc czekać z prawdziwą niecierpliwością na oficjalne otwarcie obiektu. - Budowa została zakończona w ostatnich dniach września, a procedury umożliwią otwarcie kompleksu w drugiej połowie października. - zapewnia Krzysztof Stefańczyk, kierownik robót budowlanych.
Wokół budowy znika budowlany rozgardiasz, a budynek wygląda imponująco.

Na razie nie są znane cenniki ani plany pakietowe. Niezależnie jednak od stawek w kasie świeradowski aquapark ma szansę stać się prawdziwym hitem okolicy. Bo któż z nas nie lubi pochlapać się w ciepłej wodzie, gdy za oknem biały ziąb?

Antonina Małowiecka

Tagi: · Świeradów-Zdrój

· http://www.izerska.pl/Malachit__art,50.html

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drukarki do kodĂłw kreskowych montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław