ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Spotkanie dwóch żywiołów zawsze wyzwala potężną energię

Napisany: 2012-10-15

Spotkanie dwóch żywiołów zawsze wyzwala potężną energię

JAZGOT w Szklarskiej Porębie 20 października 2012 r. zaprasza na koncert Marlene Johnson & The Riddimizz

Spotkanie dwóch żywiołów zawsze wyzwala potężną energię. Tak też się stało w przypadku współpracy muzycznych osobowości: Marlene Johnson i kolektywu The Riddmzz. Melanż namiętnego soulowego głosu z ogniem żywych instrumentów zrodził muzykę skradającą się jak dzika kocica, muzykę, która oplątuje i wdziera się w samo sedno. Ten żywioł został, na ile to możliwe, okiełznany w utworach zmieszczonych w najnowszym wydawnictwie: TRUTH. Prezentują bowiem świeży electronica dub style z elementami modern roots. Usłyszycie tam również występujących gościnnie: znakomitość polskiej sceny reggae/dancehall - królową Marikę, wraz ze wspierającymi ją STASHKĄ i OLEM MOTHASHIP oraz utalentowanego beatboxera - Zgasa.

THE RIDDIMZZ powstał w 2007 roku we Wrocławiu, to nowy projekt Piotra Zwierza Stanclika, basisty legendarnych składów polskiej sceny reggae - Stage of Unity, Tumbao oraz Tumbao Riddim Band. W nowym zespole grają muzycy od dawna tworzący polską scenę reggae, znani z udziału w takich projektach jak Tumbao Riddim Band, Natural Dread Killaz, Lion Vibration. Po krótkim czasie przygotowań zespół zadebiutował we wrocławskiej Hali Stulecia jako backing band dla kilku z najlepszych wokalistów polskiej sceny reggae - Bob One, Junior Stress, Bas Tajpan czy Mesajah, poprzedzając występ jamajskiej legendy sceny reggae Sizzli Kalonji.

Marlene Johnson

Zespół występowal też z Yah Meekiem (Ja), Marlene Johnson (D), Natural Dread Killaz oraz przedstawicielem młodego pokolenia polskiej sceny reggae - Calem.

Aktualnie zespół gra z niemiecką wokalistką Marlene Johnson, znaną ze współpracy z austriackim House Of Riddim oraz brytyjską gwiazdą Dub - ZION TRAIN (w 2007 użyczyła swego głosu na albumie "Live As One") i wielu koncertów w Polsce, Szwajcarii, Austrii i Niemczech. W maju 2008 roku został wydany jej debiutancki album "My Type O’Smoove", wyprodukowany przez House Of Riddim i wydany przez VelocitySounds Rec.

Polskim wokalistą, z którym zespół współpracuje jest obdarzony charakterystycznym, mocnym głosem Michał Malicki. Michał jest absolwentem Wydziału Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej, laureatem wielu prestiżowych nagród za działalność artystyczną - m.in. zdobywcą Grand Prix III edycji festiwalu Mufka w Warszawie. Współpracował z Grażyną Łobaszewską, Mieczysławem Szcześniakiem, Piotrem Wojtasikiem, oraz z wieloma jazzowymi muzykami amerykańskimi w Nowym Jorku, gdzie koncertuje i regularnie uczestniczy w workshopach w prestiżowych szkołach jazzowych. W 2007 roku wziął udział w międzynarodowym festiwalu Coke Live Festival w Krakowie; często zapraszany gościnnie do udziału w innych projektach. Muzyka Riddimzz Team to oprawiona w nowoczene brzmienia mieszanka klasycznego reggae z rootsem, dancehallem oraz dubem, co z pewnością spodoba się publiczności przybyłej na koncert grupy.

Marlene Johnson & The Riddimizz - TRUTH

THE RIDDIMZZ można było obejrzeć między innymi na juwenaliach we Wrocławiu, Warszawie, Africa is Hungry w Toruniu, Reggae Rap Festwalu w Chorzowie, festiwalu Reggae Ethnic Session meets Realbeat w Żiżnikovie (Cz), Międznarodowych Tragach Chleba w Jaworze, Pikniku Reggae w Chocianowie.
RIDDIMZZ TEAM przygotowują świeży, modern rootsowy materiał nagrywany w studiu HaKeYoQ i FONOPLASTYKON we Wrocławiu. Nad mixem czuwa Marcin Bors ze Studia Fonoplastykon, w którym powstawały albumy takich zespołów jak: HEY, Gaba Kulka, Czesław Śpiewa, Myslowitz, Lao Che. Premiera debiutanckiego albumu miała miejsce 19 lutego 2012 r.

Źródło: foliba management

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław