ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » EKO-EDU-GPS

Napisany: 2013-08-19

EKO-EDU-GPS

Dowiedz się jak wykorzystywać GPS i geocaching w edukacji ekologicznej - 23. września 2013 r. w Ostritz

Saksońska Fundacja Krajowa Przyroda i Środowisko (LaNU) z Drezna i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" (Lubań) zapraszają osoby zajmujące się edukacją ekologiczną na Dolnym Śląsku i w Saksonii do udziału w polsko-niemieckim seminarium "Technika satelitarna w transgranicznej edukacji ekologicznej", które odbędzie się 23 września 2013 r. w Ostritz (Niemcy). Dowiedz się jak wykorzystywać GPS i geocaching w edukacji ekologicznej.

Udział bezpłatny!

Tematem seminarium będzie prezentacja techniki GPS oraz jej przydatności w edukacji ekologicznej. Podczas seminarium przekazane zostaną także informacje o możliwościach włączenia w oferty edukacyjne geocachingu. To gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrzynek (ang. geocache) uprzednio ukrytych przez innych uczestników tej samej zabawy i podaniu jej lokalizacji za pomocą współrzędnych geograficznych w internetowych bazach danych miłośników geocachingu.

GPS czyli Global Positioning System to globalny satelitarny system nawigacyjny, służący do określania pozycji na Ziemi. Nowoczesna technika stwarza doskonałe warunki do wykorzystania w innowacyjnych działaniach edukacyjnych. Zajęcia bazujące na sprzęcie GPS wkraczają również do edukacji ekologicznej. Odpowiednio wykorzystane mogą przyciągnąć na łono natury dzieci i młodzież znudzone klasycznymi lekcjami przyrodniczymi.

Seminarium zorganizowane zostanie w ramach projektu "Nowe drogi dla edukacji ekologicznej w Saksonii i na Dolnym Śląsku – projekt ramowy Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej".

Do udziału zapraszamy edukatorów ekologicznych, w tym nauczycieli, z Saksonii i z woj. dolnośląskiego (w szczególności z powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego, jeleniogórskiego i Jeleniej Góry).

Seminarium będzie tłumaczone na j. polski. Organizatorzy zapewniają bezpłatne wyżywienie. Uczestnicy we własnym zakresie i na własny koszt zapewniają dojazd. Liczba miejsc jest ograniczona!

Szczegółowy program

Zgłoszenia z woj. dolnośląskiego przyjmowane będą do 6 września 2013 r. pod adresem tsee@pogranicze-csb.home.pl

Formularz zgłoszenia

Dalszych informacji dla osób z Dolnego Śląska udziela Magdalena Guła ze Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" pod numerem tel. 757 215 077 lub e-mailem gula@pogranicze-csb.home.pl

Magdalena Guła, P-ZFST POGRANICZE

Tagi: · ochrona przyrody

Linki: · Od reakcji do działania · www.pogranicze-csb.home.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych safari Kenia sprzątanie Wrocław