ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Serio dla Jaj

Napisany: 2016-03-08

Serio dla Jaj

Secundo Aprilis - biegnij, a się nad Julki losem pochylisz

Szósty BIEG DLA JAJ po Górnych Łużycach

VI BIEG DLA JAJ wystartuje 2 kwietnia 2016 r., o godzinie 12

Po raz szósty dla jaj pobiegamy po Górnych Łużycach. Trasa tym razem poprowadzi wzdłuż Nysy Łużyckiej. Start z terenu obozu jenieckiego Stalag VIIIA na rogatkach Zgorzelca, a meta przy Centrum Rekreacyjno-Turystycznym w Radomierzycach.
Cele - niezmiennie - to zrzut kalorii poświątecznych, dobra zabawa, a przede wszystkim cel wielce szlachetny - zbiórka na rehabilitację Julii Sudak z Radomierzyc.

Chociaż jest milczącym aniołem - ma dużo do powiedzenia

Julia jest bardzo wesołą dziesięciolatką. Niestety od urodzenia choruje na zespół Retta. Pomimo niesprawności Julia dzielnie walczy o samodzielność. Codziennie intensywnie ćwiczy, aby móc poruszać się na własnych nogach. Nie skarży się na swój los... bo nie mówi. Ze światem porozumiewa się patrząc. Radość ze zrozumienia wyraża promieniejącą buzią.
Bądźmy szczerzy - to nie jest dobre życie dla dziewczyny, która wnet stanie się podlotkiem i chciałaby żyć jak rówieśnice. By Julia mogła doskonalić swe umiejętności niezbędna jest systematyczna i bardzo kosztowna rehabilitacja.
Pomóc tej Małej można startując w Biegu dla Jaj. Bo choć jego nazwa kojarzy się zabawnie, cel jest absolutnie poważny. Zabawa oczywiście, że będzie przednia! Organizatorzy i stali uczestnicy o to zadbają.

Pomóc Julce warto także nie biegnąc, a darując Jej parę groszy: Fundacja Dzieciom ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, tytułem: 6350 SUDAK JULIA — darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Rezerwujcie termin biegu i śledźcie przygotowania do Biegu: https://www.facebook.com/events/946678788764400/947797835319162

źródło: Organizatorzy Biegu dla Jaj

Tagi: · zawody biegowe

Linki: · Pobiegli dla jaj

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław