ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Bajkowi goście z Madagaskaru

Napisany: 2017-06-09

Bajkowi goście z Madagaskaru

W Świeradowie uratowali zwierzaki przed złym kłusownikiem

(źródło: P-ZFST POGRANICZE)

Młodzież z Klubu Liderów Młodzieżowych, działającego przy lubańskim Inkubatorze Organizacji Pozarządowych, z okazji Dnia Dziecka zorganizowała 3 czerwca br. grę terenową dla podopiecznych Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świeradowie-Zdroju.

Lubański KLM już od trzech lat wspiera świeradowską placówkę, odwiedzając wychowanków co najmniej raz w roku. Po raz pierwszy z okazji Dnia Dziecka młodzi liderzy zorganizowali, z dużym sukcesem, akcję dla POW na koniec maja 2016 r.

(źródło: P-ZFST POGRANICZE)

W tym roku na ponad 20-osobową grupę dzieci i młodzieży z POW czekała bajkowa gra terenowa, z motywem przewodnim zapożyczonym z animowanego filmu uwielbianego przez dzieci, Madagaskar. W świeradowskim lesie w sobotnie popołudnie pojawili się lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman, hipopotamica Gloria, ekipa Pingwinów, wydra Marlenka, Maurice oraz król Julian. Zadaniem uczestników zabawy było uratowanie bajkowych gości z Madagaskaru przed kłusownikiem. W tym celu niezbędne było zebranie wszystkich elementów samolotu, którym bohaterowie bajki odlecieli bezpiecznie ze Świeradowa-Zdroju. Atrakcje uzupełniały ognisko i kącik plastyczny. Młodsze dzieci chętnie próbowały swoich sił w puszczaniu dużych baniek. Wszyscy uczestnicy na koniec akcji otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy.

(źródło: P-ZFST POGRANICZE)

Dzień Dziecka zorganizowała 13-osobowa grupa młodzieży z Lubania i powiatu lubańskiego w składzie: Jessica Gałowska, Julia Hybińska, Natalia Jabłońska, Kinga Kotlarek, Gabriela Lubas, Kornelia Minkiewicz, Katarzyna Piskorska, Patrycja Semeniuk, Regina Sindrewicz, Agata Sobczak, Maciej Białkowski, Tomasz Długosz i Grzegorz Domina.
Opiekunami młodzieży byli: Magdalena Guła, Dominika Pleśnierowicz, Monika Pleśnierowicz i Bartosz Piskorz.

Akcja została przeprowadzona w ramach zadania pt. PRZYGODA ZE SZTUKĄ – projekt artystyczno-animacyjny dla dzieci i młodzieży z powiatu lubańskiego, realizowanego przez Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE w Lubaniu przy dofinansowaniu ze środków Powiatu Lubańskiego.

Źródło: P-ZFST POGRANICZE

Tagi: · POGRANICZE

Linki: · PRZYGODA ZE SZTUKĄ · www.pogranicze-csb.home.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław