ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Zdrowie & SPA  » Po zdrowie do Parku

Napisany: 2010-12-03

Po zdrowie do Parku

Park Hotel SPA**** Buczyński w Świeradowie-Zdroju przyciąga malowniczym położeniem

Park Hotel SPA**** Buczyński w Świeradowie-Zdroju

....ale i ofertą. Można tu przyjechać "po zdrowie", bowiem hotel oferuje kuracjuszom szeroką gamę zabiegów terapeutycznych

W hotelowym centrum rehabilitacyjnym specjaliści pomagają w leczeniu schorzeń aparatu ruchu, układu krążenia i dróg oddechowych. Zabiegi prowadzone są przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Park Hotelu. W ofercie znaleźć można kuracje pitne wodami mineralnymi – nisko zmineralizowanymi szczawami z zawartością żelaza, fluoru i magnezu. Spożywanie ich powoduje zmniejszenie napięcia mięśni oraz działa uspokajająco. Pobudza także układ hormonalny i zwiększa wydzielanie kwasów żołądkowych.

Masaż wodny

Okłady borowinowe

Cenną właściwością tutejszych wód jest obniżanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi. Osobom cierpiącym na choroby reumatyczne, neurologiczne i pourazowe (po operacjach ortopedycznych oraz w leczeniu pooperacyjnym stanów zapalnych) zalecane są okłady i kąpiele borowinowe.

Także kąpiele radoczynne, które stosowane są szczególnie w chorobie Bechterewa, łuszczycy i reumatoidalnym zapaleniu stawów. Mają zastosowanie również w leczeniu chorób metabolicznych jak cukrzyca, otyłość, czy podwyższony poziom cholesterolu.

Gimnastyka z piłką

Masaż kamieniami

Specjalnością placówki jest również balneoterapia, czyli kąpiele i inhalacje solankowe. Kąpiele mineralne (kwasowęglowe), hydromasaże i kąpiele wirowe kończyn górnych i dolnych to kolejne pozycje z bogatej oferty. Popularna kąpiel perełkowa, kąpiele elektryczno-wodne komorowe oraz zabiegi Kneippa uzupełniają ofertę Buczyńskiego. Na stany zmęczenia i choroby dróg oddechowych również można znaleźć tu terapię, a dokładniej rzecz ujmując – tlenoterapię (bar tlenowy).

Osoby cierpiące na choroby stawów, czy schorzenia pooperacyjne mogą skorzystać z termoterapii, natomiast w leczeniu chorób kardiologicznych, osteoporozy czy chorób narządu ruchu i chorób skóry pomocna jest kinezyterapia. Kuracjusze skorzystać mogą również z szerokiego pakietu fizykoterapii, a w nim laseroterapii, ultradźwięków, elektrolecznictwa, jonoforezy, diatermii i magnetoterapii. Dodatkowo, wśród zabiegów leczniczych znaleźć można kilka rodzajów masaży.

Kąpiel aromatyczna

Nordic walking w Górach Izerskich

Jednakże do Park Hotelu SPA**** Buczyński warto przyjechać nie tylko na kurację, ale po prostu dla relaksu, dla aktywnego wypoczynku, czy wreszcie by skorzystać z zabiegów upiększających. Do każdej z tych propozycji hotel przygotował liczne atrakcje.

Hotelowy program Welness-SPA to szeroka gama masaży, kąpiele w profesjonalnej wannie z silnym hydromasażem oraz podwodnym masażem uciskowym pleców SHIATSU. Nowością są masaże i zabiegi Ayurwedyjskie. Skorzystać można z pojedynczych zabiegów lub wybierać w oferowanych pakietach.

Hotelowa restauracja oferuje smaczną i bogatą kuchnię

Apartament

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością docenią basen czy zajęcia nordic walking, aqua-fitness, joga, aerobik oraz możliwość skorzystania z pobliskich tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Zaś zimą opodal hotelu znajdują się narciarskie trasy zjazdowe. Na spragnionych relaksu czekają tarasy słoneczne z leżakami i ogród.

A zwolennicy rozrywek mogą spędzić czas podczas wieczorków tanecznych, fortepianowych i przy akordeonie. Hotel proponuje również pokazy slajdów dotyczące najciekawszych miejsc Śląska, grę w bingo, pokazy tańca towarzyskiego oraz inne występy artystyczne. W sezonie letnim także imprezy na powietrzu przy grillu.

Jacuzzi


Warto dodać, że Park Hotel SPA**** Buczyński oferuje 160 miejsc noclegowych w 83 pokojach. Dla gości ceniących przestronne wnętrza hotel posiada pokoje typu superior i 6 apartamentów Junior z pokojem dziennym i sypialnią oraz 2 luksusowe apartamenty: Izery De Lux. Ponadto posiada restaurację z 2 salami i drink barem, bilard, a oprócz basenu również saunę i jacuzzi.

Góry Izerskie, przepiękne szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, a w sezonie zimowym trasy do narciarstwa biegowego i zjazdowego. W tym niezaprzeczalnie malowniczym i atrakcyjnym miejscu Park Hotel SPA**** Buczyński. To doskonałe połączenie, skłania by przyjechać tu "po zdrowie" albo skorzystać z oferty Welness-SPA.

Opracowała Magdalena Sobczyk

Tagi: · uzdrowisko · Świeradów-Zdrój · SPA

Linki: · Perła nad Kwisą · Czerniawa-Zdrój (Bad Schwarzbach) · www.parkhotel.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drabiny jezdne wczasy w Grecji wczasy w Egipcie sprzątanie Wrocław